Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0
Nakupte ještě za 500
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Solární osvětlení na terasu i zahradu

Venkovní osvětlení domu

Monika

Není to žádný marketingový trik. Solární svítidla opravdu nepotřebují ani špetku elektrické energie. Všechno, co jim stačí je obyčejný, a přesto zázračný, sluneční paprsek.

Není náhodou, že jsme si tento článek načasovali na dubnové datum. Jaro je přesně ten čas, kdy se můžeme ohlédnout za zimním obdobím, protože nám přijdou do pošty veškeré složenky za energie. A nebudeme si nic nalhávat, v poslední době je často otevíráme s tak trochu sevřeným žaludkem. Zároveň je ale jaro perfektním ročním obdobím k zamyšlení, kde bychom mohli ušetřit. A protože tu na pomoc máme báječnou kombinaci solárního osvětlení a slunečního záření, bude to hračka. 


Solární svítidla – šetřením plusy nekončí

Úspora korun není zdaleka jediným důvodem, proč byste si i vy měli pořídit venkovní solární svítidlo. Pojďme si napsat o těch dalších:

1)    Jednoduchá instalace – žádný elektrikář, dokonce ani zručný kutil, ke zprovoznění solárního svítidla nejsou potřeba. Solární svítidla neobsahují dráty, kabely ani žádné jiné složité součástky. Zkrátka a jednoduše vyberete místo, kam je chcete umístit a máte hotovo.

2)    Funkčnost – solární svítidlo funguje jen v době, kdy je to potřeba. Přes den si bere ze slunečních paprsků solární energii (a shromažďuje ji v akumulátoru), a když se večer setmí, využije ji (prostřednictvím kouzelného sepnutí diod) k osvětlení vaší zahrady nebo terasy. Tím pádem za svícení opravdu nezaplatíte ani haléř.

3)    Jsou zelená – solární svítidla jsou největším kamarádem s přírodou a životním prostředím. Jejich používáním přírodu nijak nezatěžujete. A to není vše! To, že se opravdu mají s přírodou rádi, jde vidět i na tom, že si neškodí vzájemně. Solární svítidla totiž vykazují vysokou odolnost proti živlům – vodě, slunci či větru. 

4)    Pořizovací náklady – Mohlo by se zdát, že jsou solární svítidla takovým zázrakem, že byste za ně měli draze zaplatit. Ale není tomu tak. Ceny solárních svítidel jsou velmi přívětivé a jejich nabídka vážně bohatá. Koneckonců, přesvědčit se můžete sami tady.


Odolnost, která si zaslouží vlastní odstavec 

Obrovským plusem solárních svítidel je jejich odolnost vůči vnějším vlivům. Ta se u svítidel označuje takzvaným IP krytím a dvěma číslicemi. První číslo udává ochranu před pevnými předměty a materiály, druhé ochranu před kapalinami (především vodou). Zkratka IP je odvozena od anglického sousloví ingress protection (v doslovném překladu krytí proti vniknutí). Platí přitom jednoduché pravidlo: čím vyšší číslo, tím vyšší ochrana. Solární svítidla v tomto ohledu vynikají. Na našich stránkách u jednotlivých výrobků vždy informaci o konkrétním stupni krytí najdete. Pro více informací o tématu IP krytí nakoukněte sem.

Novinka ve Světě svítidel – kategorizace solárních svítidel 

S rozšířením naší nabídky a pro lepší přehlednost vás, našich zákazníků, jsme nově kategorii solárních svítidel do venkovních prostor rozdělili do několika kategorií. 

V první z nich se můžete podívat na širokou paletu solárních nástěnných svítidel. Setkáte se tu s klasikami jakou je tenhle designový počin se senzorem, ale i méně obvyklými kousky, mezi které patří třeba LED solární domovní číslo.

Solární lampy nemají menší ambice než se stát ozdobou vaší zahrady. A výběr je skutečně rozmanitý. Od těch, které koupíte lidově řečeno za pusu, jako je tato, až po modely, které pořádně předběhly svůj datum výroby, jako je tenhle krasavec.

Pomyslnou třešničkou na dortu vašich venkovních prostor budou solární dekorace. Jedním tipem za všechny je tento krásný dekorativní řetěz. A nemůžeme ani zapomenout na elegantní lampy

Poslední kategorie sice obsahuje jen jeden produkt, ale rozhodně stojí za zmínku. Je jím fotovoltaický panel JUST se samočistícím sklem. Pro pravé fajnšmekry, jak jinak.

Jak si vybrat to pravé? 

Pořád trošku tápete, i když jsme vám ukázali všechny kategorie našich solárních svítidel? Nevadí, na závěr vám dáme pár rad, jak při výběru solárního svítidla nešlápnout vedle. 

1)   Jas – platí klasické: čím více, tím lépe. Mluvíme o počtu LED diod, které určují intenzitu světla. Zvažte účel, na který budete chtít solární svítidlo použít. Třeba v okolí bazénu nebo na příjezdovou cestu je vhodné umístit svítidlo s více diodami. Z bezpečnostních důvodů. Naopak na zahradní skalku vám postačí LED diod méně. Ukazatelem svítivosti jsou lumeny. Pro měkké a teplé osvětlení se jejich hodnota pohybuje v rozmezí 15 - 35, mnohem jasnější osvětlení se pohybuje kolem 700 až 800 lumenů. 

2)   Výdrž některá solární svítidla zvládnou svítit celý večer a celou noc. Pokud potřebujete, aby solární svítidlo bylo funkční větší část noci, nezapomeňte sledovat tento parametr. 

3)   Design – na našem e-shopu máme k dispozici solární svítidla mnoha tvarů a designů. Laďte je k atmosféře vaší zahrádky nebo terasy. 

4)   Funkce – svítidlo může reagovat nejen na střídání dne a noci, ale také na pohyb. V takovém případě se vám bude hodit svítidlo obsahující čidlo. Typickým příkladem je to u vstupních dveří domu. A samozřejmě u některých typů nechybí ani smart funkce, tedy napojení na váš mobilní telefon nebo chytré aplikace. 

Už se orientujete v solárních svítidlech lépe? Pokud stále zůstávají některé vaše dotazy nezodpovězeny, napište nám, rádi poradíme. 

Autor článku:

Monika
Monika E-commerce specialista

Monika má na starost e-commerce oddělení a je fanynkou venkovního osvětlení. Díky ní zjistíte, jaké zrovna frčí trendy ve světě venkovních svítidel. A třeba i to, jak na efektivní osvětlení zahrady a okolí domu.

Slevy, novinky, inspirace

Přihlaste se k odběru newsletteru a nic vám neuteče.

Zeptejte se na cokoliv

Pavlína

Poradím s výběrem i technickými zádrhely.

515 555 111(Po-Pá, 7-18:00 hod.)

Zeptejte se
 
 
    
  
 
 

Doporučené produkty

Copyright © 1994 – 2024 Donoci, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Info o zpracování osobních údajů. i