Světelné zdroje čili žárovky | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

volejte 515 555 111 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Porovnat
Levy banner
Pravý banner
Menu

Světelné zdroje čili žárovky

Datum: 25.4.2012

Žárovka je součást svítidla, proto pořízení žárovky je důležité a nepostradatelné.


Každé svítidlo aby svítidlem být mohlo musí být osazené svým příslušným světelným zdrojem.

Světelný zdroj je žárovka, díky které se svítidlo rozzáří a je nám tak pomocníkem ve dne i v noci.

Každý světelný zdroj má nějaká svá specifika. Je však důležité se vždy zamyslet, kolik žárovek dané svítidlo potřebuje a jaký maximální výkon a závit by žárovka příslušného svítidla měla mít – to vše je však u svítidla vždy uvedené.

Klasické žárovky jsou rozšířeným typem světelných zdrojů. Avšak v dnešní moderní době si již objevují dokonalejší a zejména úspornější zdroje, které válcují a nahrazují žárovky klasické.
E14, E20 nebo E40 - to jsou závity, děleny podle průměru závitu, které klasické žárovky mohou mít.

Úsporné žárovky, jak jsme se již zmiňovaly, jsou novinkou a zejména úsporou elektrické energie. Mohou uspořit až 80% energie. Pak jistě stojí za to si o něco málo připlatit za úspornější žárovku, ikdyž se cena pohybuje o trošku výše jak u klasických žárovek. Avšak následná úspora energie je motivující, nemám pravdu? Úsporné světelné zdroje mají různé druhy závitů, velikost, tvar i barvu svícení – teplá bílá a studená bílá.

Halogenové žárovky jsou takovou zlatou střední cestou mezi klasickou a úspornou žárovkou. Halogenky vyzařují téměř stejné světlo jako klasické žárovky a jsou o něco méně úspornější, jak úsporné světelné zdroje. Halogenové zdroje rozdělujeme dle typu na G9, G4, GU10, GU5,3.

Nejrůznější světelné zdroje máte možnost pořídit právě u nás, kde jistě vyberete takovou žárovku, která bude odpovídat typu žárovky, které dané svítidlo vyžaduje.

A posledním a to nejmladším světelným zdrojem jsou LED žárovky. Jsou považovány za neúspornější světelný zdroj s dlouhou životností a odolností vůči různým nárazům či otřesům. Dokonalost led žárovek se však projevuje v ceně pořízení zdroje, který může být a je vyšší, jak u jiných zdrojů. Cena se pohybuje ve stokorunách avšak konečný výsledek při využívání led zdrojů se mnohdy opravdu vyplatí.

Copyright © 1990 – 2016 Jiří Mánek 

 
Merim