Skladem 1.180.000 svítidel Až 60 dní na vrácení zboží Záruka na svítidla až 5 let Doprava zdarma nad 500 Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Přihlášení
Registrace
Levý banner
Pravý banner

Zavolejte nám, jsme tu pro Vás

515 555 111 (Po-Pá, 7-18:00 hod.)
MENU
0 0
Nakupte ještě za 500
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Jaké vybrat zahradní osvětlení?

Exteriér
Odpověděl:
Lucie

Odpověď:

Při výběru zahradního osvětlení se zajímejte především o hodnotu IP krytí a pro jaké účely, chcete světlo využívat.

Máte pěknou upravenou zahradu a chcete, aby její krása vynikla, i když se setmí? Potřebujete osvítit bazén a vchod do domu? Pak je potřeba se poohlédnout po venkovním osvětlení. A nemusíte se přitom bát, že vaše výdaje za elektřinu výrazně stoupnou. Velmi úsporné je zahradní LED osvětlení a provoz solárního zahradního osvětlení vyjde zcela zdarma.
 
 
Před nákupem venkovního osvětlení bychom si měli položit několik otázek. Tou základní je, co se bude nasvěcovat? Je jasné, že k nasvícení sochy bude potřeba mnohem méně intenzivní svítidlo než pro osvětlení terasy či vchodu do domu. Také osvětlení bazénu není dobré podceňovat, protože ve špatně osvětleném prostoru může dojít ke zranění.

Druhou důležitou otázkou je, kde bude svítidlo umístěno? Polohu svítidla totiž ovlivňuje i potřebná hodnota IP krytí, která určuje, jak je svítidlo odolné vůči vnějším podmínkám, například prachu či vodě. Platí jednoduché pravidlo, že čím je číslo vyšší, tím je odolnější. Venkovní svítidla musí mít hodnotu IP krytí alespoň 44. Více se o IP krytí dočtete zde.
 
 
Nástěnná svítidla jsou vhodná zvláště pro osvětlení vchodu domu a pro nasvícení terasy. Rovněž najdou uplatnění na stěně u garáže (více v článku Jaké vybrat osvětlení do garáže), přičemž nejlepší je zakoupit světla s čidlem, která se automaticky rozsvítí v závislosti na pohybu. V případě, že byste rádi osvětlili přímo příjezdovou cestu, určitě se vám budou hodit některá z nájezdových svítidel.

Jestliže potřebujete nasvítit altán, volte závěsné svítidlo, a v případě, že do altánu nemáte přivedenou elektřinu, tak vám určitě přijde vhod vrátit se do dob minulých a rozsvítit petrolejovou lampu. S ní můžete svítit ve větru i v dešti. A pokud nebudete mít knot příliš vysunutý, aby se vám petrolej zbytečně nevypařoval, můžete mít petrolejku nachystanou v pohotovosti celý rok. Další variantou mohou být zahradní solární světla.

Pokud chcete své zahradě dodat opravdový šmrnc, doporučujeme se poohlédnout po zahradních lampách. Ty jsou nabízeny v různých výškách, tvarech a pojetí. Příznivce starodávné klasiky jistě potěší venkovní lampy v podobě luceren. Zahradní lampy jsou také velmi vhodnou alternativou pro osvětlení bazénu a lze jimi zpříjemnit i pobyt na terase. Při výčtu venkovního osvětlení je potřeba zmínit také bodová světla. Ta jsou vhodná především pro nasvícení soch či jiných ozdobných prvků v zahradě, ale uplatnění najdou i při vchodu do domu.
 

Jestliže máte obavu, abyste při užívání venkovního osvětlení neplatili příliš vysoké částky za spotřebu energie, doporučujeme namontovat úsporné světelné zdroje a nejlépe rovnou koupit venkovní LED osvětlení. Proč právě tento typ? LED svítidla jsou totiž velmi úsporná, mají dlouhou životnost, méně přitahují hmyz a můžete si vybrat z nejrůznějších variant.
 
 
Zkrátka, ať už sháníte jakýkoliv typ zahradního osvětlení, v našem e-shopu si určitě vyberete.

Autor článku:

Lucie
Lucie Produktový specialista

Lucie je specialistkou marketingu se zájmem o interiérové osvětlení. Pravidelně pro vás chystá články se zaměřením na osvětlení interiéru, nové trendy a především tipy, jak na to, aby byl váš domov útulný a zároveň krásně osvětlený.

Zeptejte se na cokoliv

Pavlína

Poradím s výběrem i technickými zádrhely.

515 555 111(Po-Pá, 7-18 hod.)

Zeptejte se
 
 
 
 
 
 

Další dotazy z kategorie

Jaké vybrat osvětlení do garáže? Garáž a sklep
Jaká vybrat nájezdová svítidla? Exteriér
Jaký vybrat LED reflektor? Exteriér
Jaké vybrat osvětlení pergoly? Exteriér

Akce a novinky přednostně na váš e-mail

Vše okolo svítidel, tipy, vychytávky a návody. Jednou za čas přímo do e-mailu.

Odhlásit odběr