Jaké vybrat zahradní osvětlení | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

515 555 111 , Po-Pá do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Jaké vybrat zahradní osvětlení

Datum: 20.5.2014

Při výběru zahradního osvětlení se zajímejte o hodnotu IP krytí a jaký do něj můžete namontovat světelný zdroj.

Máte pěknou upravenou zahradu a chcete, aby její krása vynikla, i když se setmí? Potřebujete osvítit bazén a vchod do domu? Pak je potřeba se poohlédnout po venkovním osvětlení. A nemusíte se přitom bát, že vaše výdaje za elektřinu výrazně stoupnou. Velmi úsporné je zahradní LED osvětlení a provoz solárního zahradního osvětlení vyjde zcela zdarma.

Zjistěte si hodnotu IP krytí

Před nákupem zahradního osvětlení je potřeba si položit několik otázek. Tou základní je, co se bude nasvěcovat? Je jasné, že k nasvícení sochy bude potřeba mnohem méně intenzivní svítidlo než pro osvětlení terasy či vchodu domu. Také osvětlení bazénu není dobré podceňovat, protože ve špatně osvětleném prostoru může dojít ke zranění.

Druhou důležitou otázkou je, kde bude svítidlo umístěno? Polohu svítidla totiž ovlivňuje hodnota IP krytí, která určuje, jak je svítidlo odolné vůči vnějším podmínkám, například prachu či vodě. Platí jednoduché pravidlo, že čím je číslo vyšší, tím je odolnější. Venkovní svítidla musí být hodnotu IP krytí alespoň 44. Více se o IP krytí dočtete zde. Umístění také určuje, jaký světelný zdroj do svítidla můžete použít. Zkrátka, když chcete osvětlit altán, do kterého ale není přivedena elektřina, je potřeba použít petrolejovou lampu nebo solární osvětlení.

Nástěnná svítidla ke vchodu

Nejběžnější typem venkovního osvětlení jsou elektrická svítidla, přičemž vždy pamatujte na bezpečné uložení přívodního kabele, nejlepší je ho zakopat v ochranné trubce do země.
Ať už sháníte jakýkoliv typ zahradního osvětlení, v našem e-shopu si určitě vyberete. Nástěnná svítidla jsou vhodná zvláště pro osvětlení vchodu domu a pro nasvícení terasy. Rovněž najdou uplatnění na stěně u garáže (více v článku Jaké  vybrat osvětlení do garáže), přičemž nejlepší je zakoupit světla s čidlem, která se automaticky rozsvítí v závislosti na pohyb.

Jestliže potřebujete nasvítit altán, volte závěsné svítidlo, a v případě, že do altánu nemáte přivedenou elektřinu, tak vám určitě přijde vhod se vrátit do dob minulých a rozvítit petrolejovou lampu. S ní můžete svítit ve větru i v dešti. A pokud nebudete mít knot příliš vysunutý, aby se vám petrolej zbytečně nevypařoval, můžete mít petrolejku nachystanou v pohotovosti na celý rok.
 

Sochy nasvítí bodovky

Pokud chcete své zahradě dodat opravdový šmrnc, doporučujeme se poohlédnout po zahradních lampách. Ty jsou nabízeny v různých výškách, tvarech a pojetí. Příznivce starodávné klasiky jistě potěší venkovní lampy v podobě luceren. Ti, kteří dávají přednost moderně, může zase zaujmout hliníkovo-plastové svítidlo ECOMOODS či stříbrno černá lampa TERRENOZahradní lampy jsou také velmi vhodnou alternativou pro osvětlení bazénu a lze jimi zpříjemnit i pobyt na terase. Při výčtu venkovního osvětlení je potřeba zmínit také bodová světla. Ta jsou vhodná především pro nasvícení soch či jiných ozdobných prvků v zahradě, ale uplatnění najdou i při vchodu do domu. 

Jestliže máte obavu, abyste při užívání venkovního osvětlení neplatili příliš vysoké částky za spotřebu energie, doporučujeme namontovat úsporné světelné zdroje a nejlépe rovnou koupit venkovní LED osvětlení. Proč právě tento typ? LED svítidla jsou totiž velmi úsporná, mají dlouhou životnost, méně přitahují hmyz a můžete si vybrat z různých typů – nástěnných svítidel i lamp.
 

Související články

Jaké vybrat osvětlení do garáže

Jaké vybrat osvětlení do garáže

Pro osvětlení garáže doporučujeme nástěnná svítidla. Nezapomeňte rovněž na prostor před garáží, takže se podívejte po venkovním svítidle nejlépe s pohybovým čidlem.

Jaký vybrat LED reflektor

Jaký vybrat LED reflektor

Pro nasvětlení velkých prostor, soch, bilboardů a dalších jiných objektů, ale také při práci na zahradě nebo v dílně. Pro všechny tyto aktivity je nejlepším typem svítidla reflektor. Kvůli úspoře energie je ten klasický halogenový postupně nahrazován modernějším s LED diodami. Poradíme, jaké jsou nyní na trhu typy LED reflektorů a jaké jsou jejich výhody.

Jaké vybrat osvětlení do pergoly

Jaké vybrat osvětlení do pergoly

Pergola je ideální místo pro odpočinek, a aby pohoda byla dokonalá, je dobré ji mít vhodně osvětlenou. Doporučíme vhodné typy světel a nebudou chybět i názorné fotografie na inspiraci.

Copyright © 1990 – 2017 Donoci, s.r.o.