☀ Venkovní osvětlení na terasu - jaká světla vybrat? | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

volejte 515 555 111 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Jakými svítidly osvětlit terasu?

Datum: 30.7.2015

Osvětlení terasy může být vícero způsoby. Podívejte se na naše fotky, přečtěte si několik rad a nechte se inspirovat.

Osvětlení terasy může být vícero způsoby. Podívejte se na naše fotky, přečtěte si několik rad a nechte se inspirovat. Ceny začínají již na 180 Kč. 

Nejpraktičtější je svítidlo na stěnu

V případě stavby nových domů, ale i při rekonstrukci těch starších, se většinou obývací pokoj propojuje přes velké skleněné dveře s terasou. Je to praktické a pohodlné řešení. Rozhodně to ale neznamená, že pro venkovní posezení bude postačovat jen světlo z interiéru. Zvlášť jestli máte terasu rozlehlejší. Doporučujeme  na stěnu u vchodu na terasu umístit jedno či dvě nástěnná svítidla. Jejich vzhled je dobré sladit s okolím a zahradou. Stále jsou oblíbená svítidla připomínající lucernu, přičemž nově jsou i v provedení LED.  

Osvětlení terasy pomocí LED svítidla

Venkovní nástěnné světlo LEDNástěnné světlo na terasu ve tvaru lucerny

Využijte praktický senzor

Samozřejmě hojně jsou v nabídce venkovní světel na terasu zastoupeny typy ve tvaru obdélníku, půlkruhu a válce. Pro zajímavější vzhled přes sebe mívají mřížku. Tato moderně vypadající svítidla jsou určena i na fasádu ke vchodu do domu, takže pak můžete mít venkovní osvětlení hezky sladěné. Vzhledem ke stále většímu tlaku na úsporu elektrické energie se stále více vyrábí svítidla v provedení LED a příbývá také solárních světel. U dražších produktů bývá součástí senzor, který světlo automaticky zapne a po nějaké době zase vypne. Oceníte to třeba v případě, že nesete na terasu pohoštění a nemáte volnou ruku.   
 
Světlo na stěnu k osvětlení terasyNástěnné svítidlo na terasu
 
Osvětlení terasy

Pro efekt LED pásky a nájezdová svítidla

Pokud chcete osvětlení terasy ještě oživit, lze doporučit vodotěsné LED pásky přilepené například na okrajích terasy a velmi efektní jsou také nájezdová svítidla. Jedná se o malá bodová světla krytá odolným sklem, která jsou zapuštěna do podlahy. Může se po nich šlapat a po některých i jezdit, takže jsou určena rovněž do příjezdových cest do garáží.
Příjemnou atmosféru na terase navodí i nejrůznější venkovní stolní i stojací lampy, zvláště jsou v posledních letech oblíbené solární lampy. Pro milovníky historie máme petrolejové lampy

Pro vaši snazší orientaci najdete pod tímto textem některé vhodné typy světel na terasu. Celý sortiment nabízíme v záložce venkovní osvětlení.  

Venkovní nástěnné osvětlení terasyNájezdové svítidlo k osvětlení terasy

Venkovní lampa k osvětlení terasy

Související články

Zahradní osvětlení

Zahradní osvětlení

Vyberte si s z naší nabídky zahradního osvětlení a zpříjemněte si dlouhé letní večery na Vaší zahradě nebo pohledem na nově osvětlenou zahradu.

Ať zahrada září

Ať zahrada září

Léto je v plném proudu a s ním grilovací i relaxační večery. Pozvěte do své zahrady kvalitní osvětlení, posaďte se k pohodlnému osvětlení a vychutnejte si dosyta atmosféru letních dnů.

Copyright © 1990 – 2016 Jiří Mánek