☀ Venkovní osvětlení na terasu - jaká světla vybrat? | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

515 555 111 , Po-Pá do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Jakými svítidly osvětlit terasu?

Datum: 30.7.2015

Osvětlení terasy může být vícero způsoby. Podívejte se na naše fotky, přečtěte si několik rad a nechte se inspirovat.

Osvětlení terasy může být vícero způsoby. Podívejte se na naše fotky, přečtěte si několik rad a nechte se inspirovat. Ceny začínají již na 180 Kč. 

Nejpraktičtější je svítidlo na stěnu

V případě stavby nových domů, ale i při rekonstrukci těch starších, se většinou obývací pokoj propojuje přes velké skleněné dveře s terasou. Je to praktické a pohodlné řešení. Rozhodně to ale neznamená, že pro venkovní posezení bude postačovat jen světlo z interiéru. Zvlášť jestli máte terasu rozlehlejší. Doporučujeme  na stěnu u vchodu na terasu umístit jedno či dvě nástěnná svítidla. Jejich vzhled je dobré sladit s okolím a zahradou. Stále jsou oblíbená svítidla připomínající lucernu, přičemž nově jsou i v provedení LED.  

Osvětlení terasy pomocí LED svítidla

Venkovní nástěnné světlo LEDNástěnné světlo na terasu ve tvaru lucerny

Využijte praktický senzor

Samozřejmě hojně jsou v nabídce venkovní světel na terasu zastoupeny typy ve tvaru obdélníku, půlkruhu a válce. Pro zajímavější vzhled přes sebe mívají mřížku. Tato moderně vypadající svítidla jsou určena i na fasádu ke vchodu do domu, takže pak můžete mít venkovní osvětlení hezky sladěné. Vzhledem ke stále většímu tlaku na úsporu elektrické energie se stále více vyrábí svítidla v provedení LED a příbývá také solárních světel. U dražších produktů bývá součástí senzor, který světlo automaticky zapne a po nějaké době zase vypne. Oceníte to třeba v případě, že nesete na terasu pohoštění a nemáte volnou ruku.   
 
Světlo na stěnu k osvětlení terasyNástěnné svítidlo na terasu
 
Osvětlení terasy

Pro efekt LED pásky a nájezdová svítidla

Pokud chcete osvětlení terasy ještě oživit, lze doporučit vodotěsné LED pásky přilepené například na okrajích terasy a velmi efektní jsou také nájezdová svítidla. Jedná se o malá bodová světla krytá odolným sklem, která jsou zapuštěna do podlahy. Může se po nich šlapat a po některých i jezdit, takže jsou určena rovněž do příjezdových cest do garáží.
Příjemnou atmosféru na terase navodí i nejrůznější venkovní stolní i stojací lampy, zvláště jsou v posledních letech oblíbené solární lampy. Pro milovníky historie máme petrolejové lampy

Pro vaši snazší orientaci najdete pod tímto textem některé vhodné typy světel na terasu. Celý sortiment nabízíme v záložce venkovní osvětlení.  

Venkovní nástěnné osvětlení terasyNájezdové svítidlo k osvětlení terasy

Venkovní lampa k osvětlení terasy

Související články

Zahradní osvětlení

Zahradní osvětlení

Vyberte si s z naší nabídky zahradního osvětlení a zpříjemněte si dlouhé letní večery na Vaší zahradě nebo pohledem na nově osvětlenou zahradu.

Ať zahrada září

Ať zahrada září

Léto je v plném proudu a s ním grilovací i relaxační večery. Pozvěte do své zahrady kvalitní osvětlení, posaďte se k pohodlnému osvětlení a vychutnejte si dosyta atmosféru letních dnů.

Copyright © 1990 – 2017 Donoci, s.r.o.