0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Přihlášení
Registrace
Levý banner
Pravý banner

Zavolejte nám, jsme tu pro Vás

515 555 111 (Po-Pá, 7-20 hod.)
MENU
0 0
Nakupte ještě za 1 000
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Koupelnové osvětlení a svítidla

Zeptejte se na cokoliv

Pavlína

Poradím s výběrem i technickými zádrhely.

515 555 111(Po-Pá, 7-20 hod.)

Zeptejte se

Monika

Rychlá sprcha, dlouhá koupel či příprava na večírek. Na každou činnost je dobré jiné osvětlení. Vyberte si takové, které vám dovolí v koupelně nejen běžné každodenní činnosti, ale i relaxovat.

Rychlá sprcha, dlouhá koupel či příprava na večírek. Na každou činnost je dobré jiné osvětlení. Vyberte si takové, které vám dovolí v koupelně nejen běžné každodenní činnosti, ale i relaxovat.

Jako první potřebujeme centrální koupelnové svítidlo. Tím většinou bývá stropní svítidlo umístěné uprostřed koupelnového stropu. Zajistí tak potřebné osvětlení pro pobyt v koupelně. Místo stropního svítidla se pro koupelnové centrální svítidlo mohou využít i podhledy. Tedy podhledová svítidla. Ty se pak nemusí umístit doprostřed, ale třeba v řadě napříč stropem.

Philips Massive 34006/11/10 - Koupelnové svítidlo NILE 2xE14/40WPhilips Massive 34137/11/10 - Nástěnné svítidlo NAIDA 1xE27/20W chrom

Pro jednotlivé specifické činnosti pak potřebujeme speciální koupelnové svítidlo. Hygiena a úprava zevnějšku potřebuje opravdu dobré osvětlení. Nejlépe nám proto poslouží koupelnové svítidlo nad zrcadlo. To může svítit jako kdyby dopředu, nebo přímo dolů a osvětlovat tak plochu zrcadla. Platí, že pořizujte to, co Vám bude více vyhovovat. Někdo raději studenější a méně světla. Jiný zase co nejvíce a přímé světlo.

A nakonec koupel. Pro klasickou sprchu či rychlou koupel bohatě stačí centrální koupelnové svítidlo. Avšak chcete – li se ponořit do vany plné pěny a vychutnat si chvíli příjemného tepla a pohodlí, je centrální svítidlo nevhodné. Pro tuto chvíli volte koupelnové svítidlo doplňkové. Tedy třeba podhledové svítidla, ale zapnuté jen na několik světel. Dále to může být koupelnové svítidlo nástěnné v podobě bodovky či opravdu typického nástěnného svítidla. Opět záleží pouze na vás, jaký typ a intenzit světla budou vyhovovat.

Philips Massive 59910/11/10 - Downlight TIGRIS 1xGU10/50W chromPhilips Massive 59530/17/10 - LED Zápustné bodové svítidlo BONZI 1xGU10/35W + 16xLED/3W

Ostré a jasné světlo pro krásu, jemné pro relaxaci. Koupelnové svítidlo umí opravdu hodně.

Autor článku:

Monika
Monika E-commerce specialista

Monika má na starost e-commerce oddělení a je fanynkou venkovního osvětlení. Díky ní zjistíte, jaké zrovna frčí trendy ve světě venkovních svítidel. A třeba i to, jak na efektivní osvětlení zahrady a okolí domu.

Akce a novinky přednostně na váš e-mail

Vše okolo svítidel, tipy, vychytávky a návody. Jednou za čas přímo do e-mailu.

Odhlásit odběr

Copyright © 1994 – 2019 Donoci, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.