Osvětlujeme schodiště | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

515 555 111 , Po-Pá do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Osvětlujeme schodiště

Datum: 18.6.2010

Jak postupovat a jaké máme možnosti v osvětlení schodiště? Vše a mnohem víc Vám zopoví tento krátký článek věnující se problematice osvětlování schodiště.

Osvětlení schodiště je velmi populární a halvně není jen dekorativní, ale i funkční druh osvětlení.
Osvětlení schodiště není pouze záležitostí designovou, tvořící atmosféru, jak můžeme znát např. osvětlení schodiště ve vinárnách, restauracích, nebo nákupních komplexech. Schodiště ve většině případů osvětlujeme proto, abychom po něm mohli bezpečně kráčet.
Osvětlení schodištěje velmi populární i v domácnostech a nemusí pouze tvořit kouzelnou atmosféru temných zákoutí nebo svítit pouze v noci. Příliš časté rozsvěcování a opětovné zhasínání některým klasickým druhům světel značně škodí, velké výkyvy napětí a teplot zkracují jejich životnost a tato svítidla pak rozhodně Vaši peněženku nespoří. V těchto případech je vhodné zvolit osvětlení schodiště, kdy je schodiště osvětleno neustále, nebo v závislosti např. na pohybu a zároveň toto osvětlení schodiště musí vynikat velkou životností a malou spotřebou. Proto je pro osvětlení schodiště nejvhodnější volit LED svítidla.
Při osvětlení schodiště si musíme dávat pozor zejména na to aby nevznikaly stíny a odrazy, které by působili klamavě a mohly by opticky schodiště deformovat, vždyť praktickým důvodem proč osvětlujeme schodiště je to, abychom nezakopli!
Při osvětlování schodiště máme dvě možnosti jak postupovat:
  1. možností je osvětlení zabudované v boční stěně,
  2. možností je osvětlení hran schodů, kdy svítidlo svítí buď nahoru, nebo z hrany na nižší stupeň.
Častým pomocníkem při osvětlení schodiště jsou tedy nástěnná svítidla.
Nevíte si rady s osvětlením schodiště? Poohlédněte se v nejen v kategorii orientační osvětlení, ale i např. kategorii nástěnná svítidla, nebo LED osvětlení.

Copyright © 1990 – 2017 Donoci, s.r.o.