Koupelna | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

volejte 515 555 111 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Koupelnové osvětlení a svítidla

Datum: 14.8.2014

Rychlá sprcha, dlouhá koupel či příprava na večírek. Na každou činnost je dobré jiné osvětlení. Vyberte si takové, které vám dovolí v koupelně nejen běžné každodenní činnosti, ale i relaxovat.

Rychlá sprcha, dlouhá koupel či příprava na večírek. Na každou činnost je dobré jiné osvětlení. Vyberte si takové, které vám dovolí v koupelně nejen běžné každodenní činnosti, ale i relaxovat.

Jako první potřebujeme centrální koupelnové svítidlo. Tím většinou bývá stropní svítidlo umístěné uprostřed koupelnového stropu. Zajistí tak potřebné osvětlení pro pobyt v koupelně. Místo stropního svítidla se pro koupelnové centrální svítidlo mohou využít i podhledy. Tedy podhledová svítidla. Ty se pak nemusí umístit doprostřed, ale třeba v řadě napříč stropem.

Philips Massive 34006/11/10 - Koupelnové svítidlo NILE 2xE14/40WPhilips Massive 34137/11/10 - Nástěnné svítidlo NAIDA 1xE27/20W chrom

Pro jednotlivé specifické činnosti pak potřebujeme speciální koupelnové svítidlo. Hygiena a úprava zevnějšku potřebuje opravdu dobré osvětlení. Nejlépe nám proto poslouží koupelnové svítidlo nad zrcadlo. To může svítit jako kdyby dopředu, nebo přímo dolů a osvětlovat tak plochu zrcadla. Platí, že pořizujte to, co Vám bude více vyhovovat. Někdo raději studenější a méně světla. Jiný zase co nejvíce a přímé světlo.

A nakonec koupel. Pro klasickou sprchu či rychlou koupel bohatě stačí centrální koupelnové svítidlo. Avšak chcete – li se ponořit do vany plné pěny a vychutnat si chvíli příjemného tepla a pohodlí, je centrální svítidlo nevhodné. Pro tuto chvíli volte koupelnové svítidlo doplňkové. Tedy třeba podhledové svítidla, ale zapnuté jen na několik světel. Dále to může být koupelnové svítidlo nástěnné v podobě bodovky či opravdu typického nástěnného svítidla. Opět záleží pouze na vás, jaký typ a intenzit světla budou vyhovovat.

Philips Massive 59910/11/10 - Downlight TIGRIS 1xGU10/50W chromPhilips Massive 59530/17/10 - LED Zápustné bodové svítidlo BONZI 1xGU10/35W + 16xLED/3W

Ostré a jasné světlo pro krásu, jemné pro relaxaci. Koupelnové svítidlo umí opravdu hodně.

Copyright © 1990 – 2016 Jiří Mánek