Osvětlení do kuchyně a jídelny | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

volejte 515 555 111 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Osvětlení do kuchyně a jídelny

Datum: 19.5.2012

Kuchyň a jídelna jsou srdcem domova. Je to místo, kde se celá rodina sejde, proto je důležité neopomínat i tuto místnost a vybavit ji kvalitním a stylovým osvětlením.

Kuchyňské osvětlení by mělo splňovat určité předpoklady. Liší se také svým vzhledem. Již dávno není samozřejmostí, že kuchyně a jídelní část tvoří jednu místnost, především ve větších rodinných domech. V kuchyni, během přípravy a vaření jídel potřebujeme dostatek světla, hlavně nasměrovaného na určitý prostor. Z toho důvodu jsou v kuchyni často používány následující typy svítidel: nástěnné osvětlení, bodová svítidla, zářivky, stropní osvětlení.
     Kuchyňské lustry, osvětlení kuchyňské linky a zářivková svítidla

               Pokud kuchyň tvoří samostatnou místnost, pak vypadá velmi pěkně kuchyňský lustr, ať již závěsný či přisazený. V menším pokoji, kde kuchyňská část tvoří pouze malý prostor, bychom se měli spíše zaměřit na osvětlení kuchyňských linek. Náš e-shop www.svet-svitidel.cz, nabízí široký výběr těchto svítidel značek PREZENT, BRILUM, MASSIVE, NARVA. Častým prvkem v domácnostech je, vedle kuchyňské linky, pracovní pult, který rozděluje jídelní a pracovní část. Nad takovýmto pultem by mělo být umístěno také odpovídající osvětlení, stejně jako nad sporákem či varnou deskou, kdy osvětlení bývá zabudované v digestoři. Kombinací stropních svítidel, nástěnného osvětlení, bodovek a dalších, získáme vkusný a dobře osvětlený prostor pro práci v kuchyni.
Svítidla do jídelny nemusí splňovat nějaké specifické podmínky, pouze by měla ladit s interiérem a vytvářet příjemnou atmosféru, která je, nejen během jídla, tolik potřebná. Mnoho lidí využívá jídelnu jako místnost, kde se schází s přáteli a tráví zde mnoho času. Často přebírá jídelna funkci obývacího pokoje, a proto je třeba přizpůsobit tomu i osvětlení a jeho rozložení. Vhodné je tedy využití stmívatelných svítidel. Umístit například přisazený lustr nebo závěsný lustr (lustr na lanku, lustr na řetězu) nad dlouhý jídelní stůl a doplnit tento prostor o nástěnná svítidla, vypadá velmi efektivně a elegantně. Opět lze volit mezi klasickými svítidly, moderními designovými svítidly, rustikálním či křišťálovým osvětlením.


Copyright © 1990 – 2016 Jiří Mánek