Světelné zdroje - nepostradatelná součást každého svítidla | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

volejte 515 555 111 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Světelné zdroje - nepostradatelná součást každého svítidla

Datum: 18.10.2011

Žárovky jsou zdroje bez kterých by svítidlo nemohlo být svítidlem. Na výběr je spousta druhů světelných zdrojů lišící se různými vlastnostmi, na které Vás upozorníme a vy tak díky tomu vyberete svítidlu tu nejvhodnější žárovku.

Světelné zdroje neboli žárovky jsou nedílnou součástí téměř každého svítidla. Vyrábí se v různých provedení klasických, halogenových, úsporných ale i LED žárovek. Světelné zdroje zastupují také zářivkové trubice a výbojky. Každý druh světelných zdrojů se liší jinými vlastnostmi a typem závitu.

Klasické žárovky jsou nejrozšířenějším typem světelných zdrojů. Jejich oblíbenost je díky teplé barvě světla a širokému barevnému spektru. Životnost klasických žárovek je zhruba 1000 hodin. Pořizovací cena zářivky je nízká avšak spotřeba energie vyšší.

V dnešní době jsou klasické světelné zdroje nahrazovány úspornými žárovkami a to díky tomu, že tolik nehřejí, mají několikanásobnou životnost a větší svítivost. Cena úsporných zářivek se pohybuje ve stokorunách avšak vrací se v úsporách energie.

V neposlední řadě je součásti světelných zdrojů halogenová žárovka. Je střední cestou mezi úspornou a klasickou žárovkou. Vydává stejné světlo jako žárovka klasická. Provoz je však levnější a životnost delší. Při svítivosti vzniká velké teplo, proto není vhodné halogenovou žárovku umísťovat mezi nábytek nebo pod sádrokarton.

V dnešní době jsou novou generací, moderní záležitostí a náhradou běžných světelných zdrojů právě LED žárovky. V úsporách energie jsou LED žárovky bezkonkurenčním vítězem a ušetří až o polovinu více energie, jak úsporná žárovka. Ohromují velmi dlouhou životností. Jsou odolné vůči nárazům či otřesům a problémem není ani časté vypínání a zapínání svítidla. Je proto jasné, že jde o nejvýhodnější světelné zdroje. Avšak i nevýhodu LED žárovka má a tou je podstatně vyšší cena pořízení.

Další světelným zdrojem je zářivková trubice, která se využívá jak pro domácí použití, tak i v průmyslových halách, skladech v různých podchodech apod.

A posledním, opravdu výkonným světelným zdrojem jsou výbojky. Dokáží rozsvítit a osvětlit i celý stadion, horskou sjezdovku či plavecký bazén apod. Samozřejmě jsou vhodné i k jiným účelům, zkrátka k osvětlení velkých ploch často i billboardů.

                                                    

Úsporná žárovka SPRM E27/12W MINI            Standartní žárovka E27/75W                              LED žárovka E27/4,2W bílá

Copyright © 1990 – 2016 Jiří Mánek