0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Přihlášení
Registrace
Levý banner
Pravý banner

Zavolejte nám, jsme tu pro Vás

515 555 111 (Po-Pá, 7-18 hod.)
MENU
0 0
Nakupte ještě za 500
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Jaké světlo pro školáka na letní tábor?

Poradna
Odpověděl:
Monika

Odpověď:

Léto se nezadržitelně blíží a s ním i letní tábory, kterých se vaše drahé ratolesti zúčastní. Vybavte je vhodným osvětlením, aby se jim nejen dobře usínalo, ale také si tyto radovánky užili na plno.

Letní prázdniny jsou to, na co se většina školáků celý rok těší. Teplo, déle světlo, což i pro ně znamená možnost být déle venku. Z toho důvodu se velká většina z nich těší na letní tábory.

Svítidlo na stezky lesem

Co může být lepšího než dobrodružství při stezce odvahy. Na takovou cestu temným lesem je potřeba dobře si posvítit. Pro tyto účely poslouží malému odvážlivci nejlépe některá z baterií či svítilen. Záleží jen na vás a na vaší ratolesti, kterou baterii či svítilnu si vybere. Můžete dítě vybavit menší baterkou, která se s přehledem vleze i do kapsy, a tak ji bude mít stále při ruce, když ji bude zrovna nečekaně potřebovat. Dobré je však zabalit i některou z větších svítilen, které mají širší dosah. Osvětlí tedy více prostoru cesty, která se skrývá ve tmě před nimi. Pokud bude mít vaše dítě dobrou svítilnu, věřte, že i ten, který se obvykle takovýchto cest bojí, bude tmu snášet o poznání lépe. Vždycky je přece mnohem lepší na cestu dobře vidět.
 
null 
Další věc, která se může na takovou cestu tmou hodit je čelovka, která nepřekáží v ruce. Při různých stezkách odvahy se samozřejmě provádí různé úkoly, při kterých jsou obě ruce potřeba. Takováto čelovka v tomto případě může být velkou výhodou. Je také skvělá a praktická, když si chce vaše dítě ve stanu chvíli číst. Na každé hlavě dobře sedí. A pokud ne hned v zakoupeném stavu, může si ji každý utáhnout či povolit dle libosti. Jakmile je na hlavě dobře usazená, stačí pouze zapnout a svítí dětem na cestu.
 
null                         
 

Pohodlí ve stanu

Svícení na cestu, ať už při stezce odvahy či na toaletu nebo jinam, je velmi důležité. Ovšem co svícení ve stanu? Samozřejmě je možné svítit také baterií, kterou máte sbalenou. Občas však může být problém baterii ve stanu umístit tak, aby vám svítila tak, jak potřebujete. Tedy ne málo, ale zároveň ne příliš. Neměla by v žádném případě omezovat ostatní děti v sousedních stanech. S většími svítilnami by se tohle však mohlo stát. Dobré je tedy sbalit si i některou přenosnou svítilnu, kterou dobře pověsíte nad hlavu na konstrukci stanu. Tato svítilna svítí přiměřeně potřebě. Tedy ani ne moc, ale ani ne málo. Některé děti také neradi usínají po tmě. Můžete jim tedy do batůžku strčit také některou dětskou lampičku. Ta svítí jen tak lehce. Tudíž při spaní nevadí a vašemu dítěti, které nerado při úplné tmě usíná a bojí se, přijde jistě taková dětská lampička vhod. Důležité je samozřejmě vybrat takovou, která je na baterie. Elektrické zásuvky by se jen těžko ve stanu sháněly.
Pro zpestření volných chvil můžete dobalit také některé z dětských svítidel, projektorů či podobných světýlek a blikátek, se kterými si děti vyhrají.
null                      null

Nezapomeňte na náhradní baterie

Do všech těchto svítidel se vkládají nejčastěji různé baterie. I na ně tedy nezapomeňte. Nejen, že baterie vložíte přímo do svítidla, což je samozřejmost. Ale také je potřeba dítě vybavit dostatkem náhradních baterií příslušných rozměrů, aby nebylo překvapeno, až jim svítidlo přestane svítit a nebude mít po ruce náhradní zdroj energie do svého svítidla.
null 
Pokud jste dítě na letní tábor dobře vybavili vhodnými svítidly, můžeme již nyní popřát jen šťastné chvíle prožité s ostatními dětmi!!!

Autor článku:

Monika
Monika E-commerce specialista

Monika má na starost e-commerce oddělení a je fanynkou venkovního osvětlení. Díky ní zjistíte, jaké zrovna frčí trendy ve světě venkovních svítidel. A třeba i to, jak na efektivní osvětlení zahrady a okolí domu.

Doporučené produkty

Akce a novinky přednostně na váš e-mail

Vše okolo svítidel, tipy, vychytávky a návody. Jednou za čas přímo do e-mailu.

Odhlásit odběr