Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0
Nakupte ještě za 500
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Osvětlení balkonu

Aktuality a oznámení

Michaela

Doma máte horko a dusno a táhne vás to ven? Pokud nemáte možnost vyjít na zahradu, skvělé odpočinkové místo pro vás může být i takový balkon. Jak ho ale správně osvětlit?

Pro ty z vás, kteří máte rodinné domy se zahradou, bývá nejspíše nejlepší možnost vyjít si posedět právě sem. Ovšem vy, kteří bydlíte v bytě či v domě, kde je kromě zahrady navíc i balkon, budete na něm jistě trávit spoustu času. Jsou různé byty s různě velkými i různě rozvrženými balkony. Každý se však vyplatí mít osvětlený.

Malé balkony

Pokud právě váš byt disponuje malým balkonkem, který navíc ani není zastřešený a vleze se sem sotva jeden člověk, budete nejspíše potřebovat některé z venkovních nástěnných svítidel. Tato svítidla jsou uzpůsobena tomu, že budou umístěna venku, tudíž splňují nejdůležitější podmínku a tou je samozřejmě vysoké IP krytí. I takový balkon však můžete osvětlit navíc různými solárními řetězy či světýlky a to nejen o vánocích, ale i nyní. Pokud přes zábradlí světýlka hezky rozprostřete, bude i navenek váš byt hned vypadat pro vás i pro kolemjdoucí příjemně a zajímavě. Samozřejmě v tomto případě je skutečně nejdůležitější nezapomínat na bezpečnost a myslet na to, že na nezastřešený balkon bude jistě pršet, sněžit či se toto venkovní svítidlo bude potýkat s dalšími povětrnostními vlivy. Podstatné tedy je mít venkovní svítidlo s minimálně IP 44.
 

Větší balkony a zastřešené lodžie

Jestliže jste majiteli domu či bytu s větším zastřešeným balkonem, lodžií či terasou, máte skvělou příležitost toho využít a vykouzlit z tohoto místa příjemný prostor pro váš odpočinek a pro chvíle strávené s přáteli. Mnoho lidí, kteří u domu nemají zahradu, právě na balkoně grilují či pořádají různé menší oslavy. Samozřejmě tedy pokud to i prostor balkonu dovolí. Některým z vás jistě balkon zdobí různé tujky či podobná zeleň. I takové rostliny můžete využít a osvětlit ji různými solárními řetězy spolu například se zábradlím. Pod střechu pak lze umístit další solární světýlka. Tohle vše dohromady vám bude plnit hlavně estetickou stránku a bude vám tento prostor zútulňovat. Pokud si sem tedy budete chtít sednout se sklenkou vína či na večerní kávičku, můžete si být jisti, že si svoje chvíle díky relaxování a odpočinku užijete i díky tomuto osvětlení na jedničku.
 
null
 
Estetickou stránku tedy máte zajištěnou. Balkon ale jistě budete chtít využít i pro grilování či delší večerní posezení, na které budete potřebovat dobře vidět. K tomuhle vám ovšem solární světýlka a řetězy úplně nepostačí. Bude tedy potřeba pořídit si některé venkovní svítidlo. Pokud je váš balkon zastřešen a jste si jisti tím, že na svítidlo nebude pršet, nemusíte být s dodržováním IP krytí u svítidla tak pečliví. Ovšem je vždy lepší opravdu zvážit, zda do styku s deštěm opravdu nemůže přijít.


null 

Pokud jste si doteď říkali, že vám postačí rozsvítit svítidlo v místnosti, do které vám balkon vede, musíme vás nyní vyvést z omylu. Jistě tak, jako každý, tak i vy, jste si všechno na grilování či posezení nachystali, abyste nemuseli stále chodit dovnitř a ven. Také ale jistě znáte, jak to v praxi chodí. Půlku věcí zapomenete a tak se stále vracíte sem a tam. Občas se dveře z balkonu úplně nezavřou a v tu chvíli vám do místnosti vletí otravný hmyz, který jde za světlem a jen těžko se ho budete zbavovat. Proto svítidlo, které vám dobře tento prostor na balkoně osvítí, nezanedbejte a venkovní svítidlo sem umístěte. Na venkovní parapet či do rohů balkonu pak můžete umístit různá dekorační svítidla a máte splněno.
 
null 

Autor článku:

Michaela
Michaela Vedoucí zákaznického oddělení

Michaela je vedoucí zákaznického oddělení a našla si zálibu v inteligentním osvětlení a světelných zdrojích. Sdílí s vámi své nadšení prostřednictvím článků zaměřujících se například na výhody a fungování inteligentního osvětlení. Ale také radí, jak vybrat správný světelný zdroj a proč je výhodné myslet na LED technologii.

Slevy, novinky, inspirace

Přihlaste se k odběru newsletteru a nic vám neuteče.

Zeptejte se na cokoliv

Pavlína

Poradím s výběrem i technickými zádrhely.

515 555 111(Po-Pá, 7-18:00 hod.)

Zeptejte se
 
 
    
  
 
 

Doporučené produkty

Copyright © 1994 – 2022 Donoci, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Info o zpracování osobních údajů. i