Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0
Nakupte ještě za 500
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Podhledová svítidla a jejich uplatnění

Poradna
Odpověděl:
MonikaMonika

Odpověď:

Podhledová svítidla nejsou určena jen k běžnému osvětlení místností. Když jsou pečlivě a promyšleně umístěna, umí doslova proměnit charakter místnosti. Nápadité využití podhledových světel dokáže vykouzlit pocit luxusního vzdušného prostoru prakticky kdekoliv v bytě.

Podhledová svítidla do ložnice a obýváku

Prostor určený k relaxaci a odpočinku nemusíme nutně halit do přítmí jedné malé lampičky na nočním stolku. Vhodně umístěná stropní svítidla směrovaná na oblíbený obraz či sbírku fotografií na zdi ložnice dodají místnosti vzhled malé osobní galerie. Také při hledání oblečení v šatní skříni jistě oceníte syté a dostatečné světlo bodových světel. Nasvícený šatník Vám každé ráno usnadní výběr oděvů. V obytné místnosti zpravidla trávíme mnoho času a tak se v ní obklopujeme oblíbenými dekorativními předměty. Vaše obrazy, sochy či výrazný kus nábytku si zaslouží být umístěny v záři světel. Vhodně směrované LED osvětlení nebo bodová podhledová svítidla jim dodají další rozměr. Nezapomínejme ani na knihovnu, pokud jsou hřbety knih řádně nasvíceny, snáze najdete na polici tu pravou.
 
Podhledová svítidla v obýváku podhledové osvětlení v ložnici

I kuchyně si zaslouží podhledové osvětlení

Ze všech místností v bytě je to právě kuchyň, kde je dostatečně silné osvětlení nejvíce třeba. Osvětlení se stínidly, závěsné lampy či lustry nejsou do kuchyně z důvodu údržby úplně nejvhodnější. Zapuštěná bodová světla se mnohem snáze udržují čistá, bez prachu a mastnoty. Poskytují nám skvěle osvětlenou pracovní plochu, která je při vaření nezbytná. Také kuchyňský ostrůvek či jídelní stůl v záři světel nabízí mnohem lepší zážitek z pokrmů. Jíme přeci také očima.
 
podhledová svítidla do kuchyně

Do koupelny podhledové osvětlení s dostatečným IP krytím

Bodového podhledového osvětlení se nemusíme vzdát ani v místnostech s větší vlhkostí jako je koupelna, toaleta či prádelna. Zde je nutné zvolit vhodný typ svítidel, aby bylo jejich použití v těchto prostorech bezpečné. Každé svítidlo je označeno tzv. IP kódem, který udává stupeň odolnosti zařízení proti vniknutí vody. Zapisuje se v podobě kódu „IP“ se dvěma následujícími číslicemi. První číslice udává ochranu přednebezpečným dotykema před vniknutím cizích předmětů, druhá číslice označuje stupeň krytí před vniknutímvody. Pro užití v koupelně je nutné použít svítidla s odpovídajícím IP krytím, abychom předešli vážným úrazům. V koupelně definujeme celkem 4 zóny odznačené 0 – 3. Zóna s označením 0 se nachází ve vnitřním prostoru vany či sprchy a zde není možné světla umísťovat. V zóně 1, tedy bezprostředně nad vanou lze použít nízkovoltová svítidla pracující pod napětím 12V. Do části 2 patří svítidla s označením IP 44 a v zóně 3, která je nejvíce vzdálena od zdroje vody lze užít světla s kódem IP 21.
 
podhledová svítidla do koupelny
 
Na našem webu Svět-svítidel.cz naleznete širokou nabídku podhledových svítidel v samostatné sekci v nabídkovém panelu vlevo. Sekce nese označení „Podhledová svítidla“ a je logicky roztřízena do tří kategorií – Podhledová svítidla 12V, Podhledová svítidla 230V a LED podhledová svítidla. U každého typu zároveň naleznete kompletní technickou specifikaci včetně informace o vhodnosti umístění do koupelen. Využijte prostory svého domova na maximum a neváhejte temné kouty proměnit v krásná světlá místa, kde se Vám bude lépe žít. To vše podhledová svítidla snadno dokáží.

Autor článku:

Monika
Monika E-commerce specialista

Monika má na starost e-commerce oddělení a je fanynkou venkovního osvětlení. Díky ní zjistíte, jaké zrovna frčí trendy ve světě venkovních svítidel. A třeba i to, jak na efektivní osvětlení zahrady a okolí domu.

Slevy, novinky, inspirace

Přihlaste se k odběru newsletteru a nic vám neuteče.

Zeptejte se na cokoliv

Pavlína

Poradím s výběrem i technickými zádrhely.

515 555 111(Po-Pá, 7-18:00 hod.)

Zeptejte se
 
 
    
  
 
 

Doporučené produkty

Copyright © 1994 – 2022 Donoci, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Info o zpracování osobních údajů. i