Nový skladový systém již úspěšně běží a my opět expedujeme rychlostí, na jakou jste u nás zvyklí. Omlouváme se za předešlé zpoždění. Více info zde.
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0
Nakupte ještě za 500
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Žárovky s technologií ZigBee

Světelné zdroje
Odpověděl:
MichaelaMichaela

Odpověď:

To, že jdou technologie stále dopředu, moc dobře víme. A právě z toho důvodu se snažíme i my náš sortiment neustále aktualizovat o různé moderní vychytávky.

Pojem ZigBee technologie

Pokud jste milovníky moderních technologií, jistě vám ve světě osvětlení uděláme radost i my. V naší nabídce nyní naleznete žárovky s technologií ZigBee. A že si nejste jisti, co tento pojem vlastně znamená? Pokud v těchto novinkách ještě trochu tápete, nyní vám tento moderní pojem vysvětlíme. Tato novinka je spravována organizací ZigBee Aliance a pracuje na založené normě pro sítě krátkého dosahu IEEE 802.15.4.
 
Jedná se v podstatě o bezdrátový komunikační systém, se kterým máte možnost na dálku ovládat většinu různých zařízení, které doma používáte. Jeho zásadní úlohou je klíčová role ve světě Internetu věcí, kterou dnes můžete vídat pod zkratkou IoT – z anglického jazyka Internet of Things. Pracuje na principu šifrované komunikace. Vzhledem k tomu, že jde doba dopředu, může propojovat různá zařízení různých výrobců. Stačí k tomu mít pouze jednu centrální jednotku a chytrý telefon, tablet či počítač, ze kterého budete moci vše ovládat.
Tato technologie má delší dosah, než  známější Bluetooth, ale daleko nižší, prakticky minimální spotřebu vysílače i přijímače. Dá se říci, že je doplněním známých technologií Wi-Fi či Bluetooth.
Oproti Bluetooth má mnohem větší dosah, řádově v desítkách až stovkách metrů.


null

Největší výhody ZigBee technologie

  • velmi malá spotřeba energie tudíž i nízké náklady na provoz
  • bezdrátová komunikace mezi zařízeními je spolehlivá a bezpečná
  • vzájemná spolupráce mezi výrobky mnoha různých značek
  • ovládat lze na dálku pomocí připojení na internet, ale i přímo z domova
  • jednoduchá instalace, každý zvládne sám v pohodlí domova
  • možnost propojit velké množství zařízení
  • ke zprovoznění potřebujete jen řídící jednotku a čidla, která budete využívat


null

Phillips Hue

Phillips Hue je prakticky systém inteligentního osvětlení. Právě tento výrobce systém ZigBee využívá. Co se týče produktů od jiných výrobců, ty tento systém Philips Hue nepodporuje. V naší nabídce je možnost nově u žárovek od výrobce Phillips a chytrému systému ZigBee ovládat vaše svítidla na dálku jak již bylo zmíněno pomocí chytrého telefonu, tabletu či počítače. Pokud například přijíždíte k domovu, lze si již na dálku rozsvítit svítidla před domem. Jakmile se blížíte přímo domů a víte, že budete mít plné ruce věcí, nemusíte přemýšlet nad tím, jak si rozsvítíte. Stačí si na dálku zapnout svítidlo i doma a problém je vyřešen. Jestliže máte zapnuto rozpoznání GPS, můžete si také nastavit již automaticky, aby se svítidla rozsvítila, jakmile budete právě v určitém bodu. Phillip Hue také spolupracuje s aplikací, která umožňuje ovládat vše i hlasem. Naleznete zde však také spoustu chytrých svítidel se systémem Phillips Hue.


Využití funkce

Tuto funkci je možné využít jak přímo z domu, tak i mimo domov do určeného dosahu. Abyste mohli tuto technologii využívat, je nejprve třeba si stáhnout aplikaci, která tuto bezdrátovou komunikaci umožňuje. Pokud již máte nainstalováno, můžete začít ovládat. Můžete využít spoustu různých funkcí, které zde jsou. Je například možné ležet si pohodlně na sedačce, a když se rozhodnete, že si přejete svítidlo vypnout či pouze o něco ztlumit, stačí použít aplikaci. Můžete také být zcela mimo domov a svítidlo zapnout takto na dálku. Pokud je právě tato technologie něco pro vás, stačí si pořídit žárovky s touto ZigBee technologií od výrobce Phillips a dle návodu vše nastavit a dále už si jen užívat to, že nemusíte stále vstávat k vypínačům. Tato technologie je také pořád aktualizována. Můžete se tedy stále těšit na další a další novinky, které tato aplikace přinese.

null 

Autor článku:

Michaela
Michaela Vedoucí zákaznického oddělení

Michaela je vedoucí zákaznického oddělení a našla si zálibu v inteligentním osvětlení a světelných zdrojích. Sdílí s vámi své nadšení prostřednictvím článků zaměřujících se například na výhody a fungování inteligentního osvětlení. Ale také radí, jak vybrat správný světelný zdroj a proč je výhodné myslet na LED technologii.

Slevy, novinky, inspirace

Přihlaste se k odběru newsletteru a nic vám neuteče.

Zeptejte se na cokoliv

Pavlína

Poradím s výběrem i technickými zádrhely.

515 555 111(Po-Pá, 7-18:00 hod.)

Zeptejte se
 
 
    
  
 
 

Doporučené produkty

Copyright © 1994 – 2022 Donoci, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Info o zpracování osobních údajů. i