Nástěnná a stropní bodová svítidla: tipy pro inspiraci | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

515 555 111 , Po-Pá do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Nástěnná a stropní bodová svítidla: tipy pro inspiraci

Datum: 22.1.2015

V našem e-shopu nyní nabízíme na dvě stovky nejrůznějších bodových světel. Podívejte se, jaké mají široké uplatnění.

V našem e-shopu nyní nabízíme na dvě stovky nejrůznějších bodových světel. Podívejte se, jaké mají široké uplatnění a jaké jsou jejich výhody. 

Proč si pořídit bodové osvětlení? 

Důvodů je hned několik. Je cenově přijatelné, ceny začínají již kolem 150 korun. Hodí se do malých místností, zvláště mají-li nízký strop, ale při kombinaci více kusů se dá použít i k nasvětlení velkých prostor. Dá se velmi dobře zkombinovat s dalšími typy svítidel. Může se i zapustit do stropu. 

Stropní bodová světla 

Bodová svítidla jsou dvojího typu. První jsou bodová svítidla přisazená. Buď mohou být nainstalována na stěně – to bývá nejčastěji případ v ložnici, kde jsou využita jako lampička – a nebo se namontují na strop, a plní tak funkci lustru. Jejich výhodou je, že narozdíl od lustru zabírají málo místa a díky pohyblivým kloubům se dají různě natáčet, takže osvětlí místnost podle potřeby. V nabídce jsou i bodovky na dlouhých tyčích nebo rampách, které jsou vhodné do větších prostor.
Společnost Globo bodové osvětlení vytváří v kolekcích, takže nástěnná i stropní svítidla k sobě pěkně ladí. Můžeme zmínit například kolekci Gillian, která se bude hodit především do ložnice a obývacího pokoje. Pokud dbáte kromě designu i na úsporu elektrické energie, doporučujeme se podívat po LED bodovkách
A že přemýšlíte nad bodovými světly do koupelny? Také to není to špatný nápad. Nejlepší uplatnění najdou u zrcadla. Tak jako u jiných koupelnových svítidel je ale potřeba pohlídat, aby měly dostatečnou hodnotu IP krytí. 

Bodová svítidla GloboBodové osvětlení Globo

Bodovky do sádrokartonu

Druhou kategorií jsou bodová svítidla zapuštěná do stropu,takže je vidět pouze rámeček a světelný zdroj. Nesou označení down lights, mezi lidmi je však známější označení podhledová svítidila nebo ještě jednodušeji bodovky do sádrokartonu. Právě do tohoto materiálu se totiž nejčastěji instalují. Bodová světla umístěná v sádrokartonu jsou brána jako doplňkové osvětlení, jde spíše o vytvoření příjemné atmosféry. Někdy bývají zapuštěné bodovky využívány i k nasvětlení kuchyňské linky. 

Copyright © 1990 – 2017 Donoci, s.r.o.