0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Přihlášení
Registrace
Levý banner
Pravý banner

Zavolejte nám, jsme tu pro Vás

515 555 111 (Po-Pá, 7-20 hod.)
MENU
0 0
Nakupte ještě za 1 000
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

LUSTRY aneb dominanta v osvětlení

Osvětlení interiéru

Lucie

Lustry jsou nejvíce používaná svítidla pro interiérové prostory. Jsou využívány dnes a denně téměř většinou z nás. A právě svět-svítidel Vám nabízí nejatraktivnější nabídku osvětlení.

Dnešní moderní doba nabízí nejrůznější druhy svítidel a to i různých tvarů a materiálů. Zkrátka každý si přijde na své a současná moderní doba nám dovoluje pod strop umístit téměř cokoliv.

Ať už si vyberete jakékoliv svítidlo, měli byste vždy dbát na jeho sladění s interiérem tak, aby efekt svítidla v místnosti byl co nejdokonalejší. 

Pokud máte zalíbení ve výrazných, masivních lustrech je třeba mít na mysli, že takové svítidlo vyžaduje spoustu místa. Hodí se tak spíše do velkých chodeb, hal či obývacích pokojů s vysokými stropy. Lustr je proto nutné vybírat podle toho, kde nám bude největším pomocníkem, jak z funkčního, tak z estetického hlediska. S tím pak také souvisí, jakým světelným zdrojem náš lustr bude osazen, aby byl dekorativně zajímavý a funkčně spolehlivý.

Nabídka moderních lustrů či designových svítidel je opravdu široká. Svítidla jsou vyráběná v nejrůznějších tvarech, barvách a provedení. Často jsoulustry dodávány v sériích spolu s nástěnnými svítidly nebo stojanovými a stolními lampami. Světla tak společně dokáží sladit celý interiér obývacích pokojů, ložnic či kanceláří a vytváří tak dokonalou souhru světel.

Vkus každého jednotlivce se liší, proto je možnost vybírat nejen z moderních či designových svítidel, ale i z osvětlení připomínajícího spíše starožitné kousky než svítidla. Mezi takové patří zejména lustry z mosazi a patiny, které se řadí do skupiny klasických svítidel či rustikálních svítidel. Mají většinou robustnější konstrukci. Skleněná stínítka jsou z křišťálového nebo opálového skla a často jsou zavěšené na řetězu, což je velmi vkusné.

Řadou změn a modernizací časem prošla křišťálová svítidla, která si stále zachovávají svůj obdiv a tradici. Křišťálová svítidla ani v dnešní době neztrácejí na ceně, a křišťálový design je typickým symbolem hrdosti svého majitele a zkrášlením každého interiéru.

Pokud ovšem preferujete originalitu, stojí za to si prohlédnout vitrážové lustry, zvané Tiffany. Jsou velmi specifické a pyšní se výraznou a netradiční kombinací barev. Lustry, lampy i nástěnná svítidla jsou velmi kvalitní, propracovaná a zapůsobí hlavně svoji výjimečností a velmi vkusně propracovanými skleněnými, barevnými kousky.

Pro určité místnosti jsou však také určitá osvětlení, která se nehodí a nejsou vhodnou volbou jen tak někam.
K dětskému pokojíčku patří dětské lustry, lampičky či nástěnná svítidla, která dodávají pokoji  pohádkový nádech, který zejména ocení vaše ratolesti. Přeci jen lustr s žabičkou se nehodí do obýváku či kuchyně. Dětských motivů je nespočetně mnoho, lze vybírat ze zvířátek, pohádkových postaviček, sluníček, hvězdiček i autíček. 

I kuchyň je místnost, kde je kuchyňský závěsný lustr téměř nepostradatelným doplňkem nad jídelním stolem. Taktéž nepostradatelnou součástí kuchyně jsou tzv.podlinky neboli kuchyňská zářivková svítidla umístěná pod kuchyňskou linku. Osvětlení v kuchyni je svědkem rodinného setkávání při snídaních, obědech či večeří. 

Nabídka lustrů je velmi široká, pestrá a díky kvalitnímu osvětlení dodá lustr místnosti lepší a příjemnější atmosféru.
Zkrátka je jen na Vás co preferujete, jaký lustr si vyberete a kam ho umístíte.

Autor článku:

Lucie
Lucie Produktový specialista

Lucie je specialistkou marketingu se zájmem o interiérové osvětlení. Pravidelně pro vás chystá články se zaměřením na osvětlení interiéru, nové trendy a především tipy, jak na to, aby byl váš domov útulný a zároveň krásně osvětlený.

Akce a novinky přednostně na váš e-mail

Vše okolo svítidel, tipy, vychytávky a návody. Jednou za čas přímo do e-mailu.

Odhlásit odběr

Copyright © 1994 – 2019 Donoci, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.