0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Přihlášení
Registrace
Levý banner
Pravý banner

Zavolejte nám, jsme tu pro Vás

515 555 111 (Po-Pá, 7-20 hod.)
MENU
0 0
Nakupte ještě za 1 000
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Nový trend ? STOJACÍ LAMPY!!!

Osvětlení interiéru

Lucie

Přečtěte si článek o tom, na čem se shodují všichni výrobci a dodavatelé svítidel. Vyberte si stojací lampu Vám na míru.

Trendy v oblasti svítidel jsou velmi rozmanité, některé by si člověk několik let zpět ještě ani nedokázal představit. Desátý rok třetího milénia bude návratem stojacích lamp, které bývají někdy ozačované jako lampy stojanové. Prakticky všichni dodavatelé a výrobci se "shodli", že tento typ světla vrátí zpět do popředí zájmu.

Výhody stojacích lamp

Stojací lampy jsou sice prostorově náročnější, ale zato slouží jako vhodný prvek, který dokáže oživit prostor. Jejich působení na nasvícení prostoru je zcela opačné než u lustrů, či jiných stropních svítidel. Tím, že světlo míří směrem vzhůru, osvětlují prostor odraženým světlem, které neoslňuje a tvoří příjemnou, řekněme až komorní, atmosféru.

Některé stojanové a stojací lampy mají ještě další výhodu, jsou stavitelné, a proto se dá jejich svit nastavit tak, aby svítily buď ke stropu, anebo tam, kde zrovna potřebujeme dostatek světla. Slouží tím pádem dvojímu účelu, k celkovému nasvícení místnosti, nebo jen intimně osvětlenému koutu. Kombinují tak funkce stropního svítidla a lampy na čtení.

Typy stojacích lamp

Stojací lampy se dnes vyrábí v tolika typech, že není možné si nevybrat, tradiční jsou lampy ve stylu Art Deco, popřípadě Tiffany, v dřevěném provedení s textilním stínítkem se vzory, nebo ilustracemi. Za jejich nádherný vzhled ovšem platí tím, že zdaleka nejsou vhodné do všech interiérů, třeba do panelákových bytů. V současnosti se využívají spíše jednoduché, za to však elegantní tvary, napříkladí lampy v etnostylu, nebo v přísně geometrických tvarech.

Autor článku:

Lucie
Lucie Produktový specialista

Lucie je specialistkou marketingu se zájmem o interiérové osvětlení. Pravidelně pro vás chystá články se zaměřením na osvětlení interiéru, nové trendy a především tipy, jak na to, aby byl váš domov útulný a zároveň krásně osvětlený.

Akce a novinky přednostně na váš e-mail

Vše okolo svítidel, tipy, vychytávky a návody. Jednou za čas přímo do e-mailu.

Odhlásit odběr

Copyright © 1994 – 2019 Donoci, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.