Osvětlení do kuchyně a jídelny | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

515 555 111 , Po-Pá do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Osvětlení do kuchyně a jídelny

Datum: 19.5.2012

Kuchyň a jídelna jsou srdcem domova. Je to místo, kde se celá rodina sejde, proto je důležité neopomínat i tuto místnost a vybavit ji kvalitním a stylovým osvětlením.

Kuchyňské osvětlení by mělo splňovat určité předpoklady. Liší se také svým vzhledem. Již dávno není samozřejmostí, že kuchyně a jídelní část tvoří jednu místnost, především ve větších rodinných domech. V kuchyni, během přípravy a vaření jídel potřebujeme dostatek světla, hlavně nasměrovaného na určitý prostor. Z toho důvodu jsou v kuchyni často používány následující typy svítidel: nástěnné osvětlení, bodová svítidla, zářivky, stropní osvětlení.
     Kuchyňské lustry, osvětlení kuchyňské linky a zářivková svítidla

               Pokud kuchyň tvoří samostatnou místnost, pak vypadá velmi pěkně kuchyňský lustr, ať již závěsný či přisazený. V menším pokoji, kde kuchyňská část tvoří pouze malý prostor, bychom se měli spíše zaměřit na osvětlení kuchyňských linek. Náš e-shop www.svet-svitidel.cz, nabízí široký výběr těchto svítidel značek PREZENT, BRILUM, MASSIVE, NARVA. Častým prvkem v domácnostech je, vedle kuchyňské linky, pracovní pult, který rozděluje jídelní a pracovní část. Nad takovýmto pultem by mělo být umístěno také odpovídající osvětlení, stejně jako nad sporákem či varnou deskou, kdy osvětlení bývá zabudované v digestoři. Kombinací stropních svítidel, nástěnného osvětlení, bodovek a dalších, získáme vkusný a dobře osvětlený prostor pro práci v kuchyni.
Svítidla do jídelny nemusí splňovat nějaké specifické podmínky, pouze by měla ladit s interiérem a vytvářet příjemnou atmosféru, která je, nejen během jídla, tolik potřebná. Mnoho lidí využívá jídelnu jako místnost, kde se schází s přáteli a tráví zde mnoho času. Často přebírá jídelna funkci obývacího pokoje, a proto je třeba přizpůsobit tomu i osvětlení a jeho rozložení. Vhodné je tedy využití stmívatelných svítidel. Umístit například přisazený lustr nebo závěsný lustr (lustr na lanku, lustr na řetězu) nad dlouhý jídelní stůl a doplnit tento prostor o nástěnná svítidla, vypadá velmi efektivně a elegantně. Opět lze volit mezi klasickými svítidly, moderními designovými svítidly, rustikálním či křišťálovým osvětlením.

Copyright © 1990 – 2017 Donoci, s.r.o.