Osvětlení - důležitý prvek místností i venkovních ploch | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

volejte 515 555 111 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Osvětlení - důležitý prvek místností i venkovních ploch

Datum: 30.3.2012

Svítidla jsou pro interiéry i exteriéry důležitým a nepostradatelným prvkem. Není proto dobré výběr osvětlení podceňovat ale řádně se zamyslet, jaké svítidlo je pro Vás to nejvhodnější.

       

Zařizujete si dům, byt, kancelář či jiné i venkovní prostory a schází Vám už jen výběr náležitého osvětlení? Pak internetové stránky www.svet-svitel.cz jsou Vám k nápomoci.
Veškeré místnosti ale i venkovní prostory kolem domu potřebují perfektně osvítit tak, abychom se doma cítili dobře, útulně ale zejména bezpečně. 

Venkovní osvětlení  mnohdy slouží nejen jako pomocník při setmění ale i jako dekorační prvek zahrady. Venkovní svítidla mohou mít podobu nejrůznějších nástěnných svítidel, která tak osvětlí vchody i fasády domů, garáže apod. V dnešní době se stávají čím dál častěji oblíbenými svítidly nástěnná senzorová svítidla, na jejichž výrobu se zaměřuje zejména výrobce Steinel. Senzorové osvětlení je oblíbené díky nízké spotřebě elektrické energie a také díky tomu, že svítidlo má schopnost se samo rozsvítit i zhasnout. Není to fajn? Pokud však hledáte osvětlení za účelem spíše dekorativního prvku zahrady, pak Vám můžeme doporučit Solární svítidla. Jde o novinku na trhu a osvětlení, které svítí na základě slunečního záření, proto se solární svítidla používají pouze k dekorativnímu účelu, jelikož jejich svítivost je malá. Mají podobu různých trpaslíků, zvířátek, kytiček apod. Zkrátka s designem solárního osvětlení si výrobce opravdu pohrál. Samozřejmě i klasická venkovní svítidla jako jsou zahradní lampy, nástěnná svítidla, lustry Vám svět-svítidel nabízí.

Pokud jde o interiérová svítidla, téměř každá místnost vyžaduje nějaké to osvětlení a to jak z bezpečnostního hlediska, tak i pro potřeby nás smrtelníků. Do každé místnosti se hodí nějaký jiný typ svítidla

Pro koupelnu jsou vhodná svítidla s určitým krytím IP vyšší jak IP44 aby bylo využití koupelnového svítidla ve vlhkém prostředí, kde je možnost styku svítidla s vodou, bezpečné.

Do kuchyně se nám naopak hodí svítidla zářivková čili podlinky umístěné pod kuchyňskou linkou. Jsou tak pomocníkem při chystání večeří, snídaní , zkrátka vaření. Nad jídelní stůl je zase vhodné umístit kuchyňský lustr. Záleží jen na vás, jakého bude designu, provedení či barvy. 

Obývací pokoj je místnost, kde relaxujeme, odpočívám, sledujeme TV nebo si čteme. Taková místnost proto potřebuje důkladně osvítit.Je vhodné svítidla v pokoji na kombinovat. A to tak, že hlavní osvětlení místnosti, jimž je nejčastěji lustr sladíme spolu s nástěnným svítidlem či podlahovou lampou. Mnohdy jsou vyráběna tatosvítidla v sériích stejného designu a to pak místnosti dodají velmi pěkný vzhled i atmosféru. Mnohdy jsou lustry nahrazovány bodovými svítidly spoty. Jsou to svítidla přisazená ke stropu s nastavitelným směrem svícení. Mnohdy jsou k bodovému osvětlení dělány i nástěnná svítidla či rampy. Bodová svítidla typu – downligty jsou používány spíše v menších místnostech a často slouží i jako dekorativní prvek vestavěný jak ve stropě, tak i ve schodišti či v nábytku.

Ani dětský pokoj nezůstává bez svého osvětlení. Děti mají rády barvy, pohádkové postavičky, zvířátka apod., proto i svítidla se těmito designy inspirovala – jak lustry, nástěnná svítidla, tak i stropnice či lampičky.
Lampičky mohou mít podobu dětských designů ale i klasického vzhledu kancelářské lampy. Mnohdy jsou stolní lampy dělány tak, aby měly nastavitelný směr svícení aby dokonale nasvítili danou plochu při učení, psaní domácích úkolů, kreslení či práci na počítači.

Veškerých typů svítidel je neskutečně mnoho. Při výběru Vámi vysněného osvětlení je jen na Vás, jaký typ svítidla zvolíte, jakou barvu, design či provedení. Zkrátka jak klasický lustr, tak i vitrážová svítidla, či podlahová lampa dokáže Váš byt či zahradu náramně z parádit.

Copyright © 1990 – 2017 Donoci, s.r.o.