Osvětlování domova, funkčnost a estetika | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

515 555 111 , Po-Pá do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Osvětlování domova, funkčnost a estetika

Datum: 11.4.2010

Nabízíme řešení jak osvítit celý byt napříč od dětského pokoje až po předsíň. Zvolte si světlo dle svých představ!

Abychom dodrželi všechny funkce osvětlení interiéru je potřeby postupovat s rozvahou již při výběru svítidel, protože způsob osvětlení má vliv na naši náladu. Osvětlení by má tyto prioritní funkce, osvítit plochu místnosti a svou estetikou navodit příjemnou atmosféru.

Obývací pokoj

Do obývacího pokoje umístíme závěsný lustr, popřípadě jiné stropní osvětlení, který doplníme několika menšími nástěnnými svítidly, nebo použijeme ve sníženém podhledu umístěný systém bodových světel. Oboje můžeme doplnit stojací lampou, která se vždy hodí na čtení v křesle nebo na pohovce.

Dětský pokoj

V dětském pokoji dáme důraz na dostatek světla. Použijeme více typů svítidel aby každá činnost dítěte měla dostatečné osvětlení, od pracovního stolu po čtení v posteli.

Ložnice

Osvětlení v ložnici zvolíme spíše tlumenější a intimnější, svítidla rozmístíme spíše po okrajích pokoje, tento princip je poměrně osvědčen. Oběma partnerům samozřejmě dopřejeme lampičku na čtení na noční stolek, nebo na zeď v záhlaví postele.

Koupelna

V koupelně je vhodné osvětlit prostor kolem umyvadla a zrcadel, vany a sprchového koutu, případně další osvětlení úložných prostor. Nezapomeňme, že z důvodů bezpečnosti je v koupelně potřeba použít svítidla pro koupelnu určená, tedy s vyšším krytím. Koupelnová svítidla musí z tohoto důvodu splňovat přísné bezpečnostní normy.

Kuchyně

Pro nasvícení pracovní desky v kuchyni použijeme systém několika zářivkových svítidel pod horními skříňkami, které nevrhají ostré stíny na plochu. Do jídelny použijeme vhodné svítidlo nad jídelní stůl, pokud možno s možností ovládání intenzity světla a výšky nad stolem.

Předsíň

V předsíni se hodí instalovat centrální svítidlo, které dostatečně osvětlí celý prostor, nebo jej můžete nahradit podhledovým osvětlením. Velmi důležité je také rozmístění vypínačů, aby člověk nemusel procházet chodbou potmě.

Copyright © 1990 – 2017 Donoci, s.r.o.