0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Přihlášení
Registrace
Levy banner
Pravý banner

Zavolejte nám, jsme tu pro Vás

515 555 111 (Po-Pá, 7-20 hod.)
MENU
0 0
Nakupte ještě za 300
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Osvětlujeme byt krok za krokem

Osvětlení interiéru

Lucie

Osvětlete s námi svůj domov. Praktický a rychlý průvodce základními zásadami při osvětlování interiéru domova.

Jednou z prvních zásad osvětlení interiéru je, aby bylo maximálně využito přirozené světlo, osvětlení svítidly by nemělo tvořit výraznější kontrasty a mělo korespondovat s požadavky na osvětlení jednotlivých místností a jejich jednotlivých funkčních zákoutí. Osvětlení svítidly by také nemělo mít ani příliš velkou, ani příliš malou intenzitu, aby nebylo unavující pro zrak.

Předsíň

První místností se kterou se v domě, či bytě, setkáme, bývá předsíň. V ní použijeme stropní svítidlo s jednolitým světlem pro snadný pohyb v místnosti, popřípadě doplníme nástěnnými svítidly, pro osvětlení jednotlivých částí případně úložných prostor. Zrcadlo osvětlíme lineárním zářivkovým světlem z obou stran i shora, aby nevznikaly ostré stíny. Pro pohyb v noci můžeme použít i malá led svítidla s nízkou spotřebou, které nám posvítí pod nohy, aniž bychom museli použít celkové osvětlení.

Koupelna


Při osvětlení koupelny musíme dbát především na bezpečnost a proto musíme hlavní koupelnové svítidlo pořídit se zvýšeným elektrickým krytím. použijeme nasvícení z několika různých zdrojů, stropní svítidla pro celkové osvětlení, a pak nástěnnápro jednotlivé části, vanu, sprchový kout, umyvadlo se zrcadlem, popřípadě úložné prostory. Zrcadel se samozřejmě týká totéž co v předsíni.

Kuchyně

V kuchyni opět kombinujeme více typů svítidel. zářivková pro osvětlení pracovní plochy, aby osvětlení netvořilo ostré stíny, poté jedeno centrální svítidlo nad jídelní stůl, třeba v podobě kuchyňského lustru.
Ložnice je místo kde by měla být místem, kde nám osvětlení zachová jistou intimitu prostředí, kromě celkového osvětlení prostoru, je vhodné doplnit pokoj lampičkami na čtení, která se dají upevnit buď na zeď, nebo postavit na noční stolek.

Dětský pokoj

Dětský pokoj by měl být místem, kde bychom měli dbát na bezpečnost, tedy opět kvalitní osvětlení integrovaným stropním svítidlem, nebo lustrem, doplněno dalšími svítidly na pracovním stole a u postele.
V pracovně si také dopřejeme kvalitní celkové osvětlení, doplněné osvětlením pracovního stolu, u kterého dbáme na to, aby nám nedělalo odlesky na desce stolu, nebo monitoru počítače. Svítidlo by také mělo jednolitě nasvítit celou plochu pracovního stolu.

Obývací pokoj

V obývacím pokoji můžeme využít nasvícení více zdroji a tím rozčlenit pokoj do jednotlivých zón se specifickým nádechem, svítidla tak nejsou jen svítidly, ale mají rovněž charakter dekorativního prvku. Dekorativnost může být dána způsobem nasvícení, nebo už samotným výběrem designových svítidel. Pokud použijeme zapuštěná svítidla, podpoříme tvarovou výraznost prostoru. Naopak zvolíme -li designově výrazný typ svítidla, vynikne v prostoru samo o sobě a dodá potřebnou atmosféru. Správnou volbou jsou zajisté stropní svítidla.

Autor článku:

Lucie
Lucie Produktový specialista

Lucie je specialistkou marketingu se zájmem o interiérové osvětlení. Pravidelně pro vás chystá články se zaměřením na osvětlení interiéru, nové trendy a především tipy, jak na to, aby byl váš domov útulný a zároveň krásně osvětlený.

Akce a novinky přednostně na váš e-mail

Vše okolo svítidel, tipy, vychytávky a návody. Jednou za čas přímo do e-mailu.

Odhlásit odběr

Přidejte se k nám na Facebooku

Nenechte si ujít rady, tipy, návody, novinky a speciální akce.

Více než 1.200 odběrných míst po celé ČRVíce než 1.200 odběrných míst

Jsme vám blíže než si myslíte.

Seznam míst

Copyright © 1994 – 2019 Donoci, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.