Světelné zdroje čili žárovky | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

volejte 515 555 111 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Světelné zdroje čili žárovky

Datum: 25.4.2012

Žárovka je součást svítidla, proto pořízení žárovky je důležité a nepostradatelné.


Každé svítidlo aby svítidlem být mohlo musí být osazené svým příslušným světelným zdrojem.

Světelný zdroj je žárovka, díky které se svítidlo rozzáří a je nám tak pomocníkem ve dne i v noci.

Každý světelný zdroj má nějaká svá specifika. Je však důležité se vždy zamyslet, kolik žárovek dané svítidlo potřebuje a jaký maximální výkon a závit by žárovka příslušného svítidla měla mít – to vše je však u svítidla vždy uvedené.

Klasické žárovky jsou rozšířeným typem světelných zdrojů. Avšak v dnešní moderní době si již objevují dokonalejší a zejména úspornější zdroje, které válcují a nahrazují žárovky klasické.
E14, E20 nebo E40 - to jsou závity, děleny podle průměru závitu, které klasické žárovky mohou mít.

Úsporné žárovky, jak jsme se již zmiňovaly, jsou novinkou a zejména úsporou elektrické energie. Mohou uspořit až 80% energie. Pak jistě stojí za to si o něco málo připlatit za úspornější žárovku, ikdyž se cena pohybuje o trošku výše jak u klasických žárovek. Avšak následná úspora energie je motivující, nemám pravdu? Úsporné světelné zdroje mají různé druhy závitů, velikost, tvar i barvu svícení – teplá bílá a studená bílá.

Halogenové žárovky jsou takovou zlatou střední cestou mezi klasickou a úspornou žárovkou. Halogenky vyzařují téměř stejné světlo jako klasické žárovky a jsou o něco méně úspornější, jak úsporné světelné zdroje. Halogenové zdroje rozdělujeme dle typu na G9, G4, GU10, GU5,3.

Nejrůznější světelné zdroje máte možnost pořídit právě u nás, kde jistě vyberete takovou žárovku, která bude odpovídat typu žárovky, které dané svítidlo vyžaduje.

A posledním a to nejmladším světelným zdrojem jsou LED žárovky. Jsou považovány za neúspornější světelný zdroj s dlouhou životností a odolností vůči různým nárazům či otřesům. Dokonalost led žárovek se však projevuje v ceně pořízení zdroje, který může být a je vyšší, jak u jiných zdrojů. Cena se pohybuje ve stokorunách avšak konečný výsledek při využívání led zdrojů se mnohdy opravdu vyplatí.

Copyright © 1990 – 2017 Donoci, s.r.o.