Světelné zdroje - nepostradatelná součást každého svítidla | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

515 555 111 , Po-Pá do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Světelné zdroje - nepostradatelná součást každého svítidla

Datum: 18.10.2011

Žárovky jsou zdroje bez kterých by svítidlo nemohlo být svítidlem. Na výběr je spousta druhů světelných zdrojů lišící se různými vlastnostmi, na které Vás upozorníme a vy tak díky tomu vyberete svítidlu tu nejvhodnější žárovku.

Světelné zdroje neboli žárovky jsou nedílnou součástí téměř každého svítidla. Vyrábí se v různých provedení klasických, halogenových, úsporných ale i LED žárovek. Světelné zdroje zastupují také zářivkové trubice a výbojky. Každý druh světelných zdrojů se liší jinými vlastnostmi a typem závitu.

Klasické žárovky jsou nejrozšířenějším typem světelných zdrojů. Jejich oblíbenost je díky teplé barvě světla a širokému barevnému spektru. Životnost klasických žárovek je zhruba 1000 hodin. Pořizovací cena zářivky je nízká avšak spotřeba energie vyšší.

V dnešní době jsou klasické světelné zdroje nahrazovány úspornými žárovkami a to díky tomu, že tolik nehřejí, mají několikanásobnou životnost a větší svítivost. Cena úsporných zářivek se pohybuje ve stokorunách avšak vrací se v úsporách energie.

V neposlední řadě je součásti světelných zdrojů halogenová žárovka. Je střední cestou mezi úspornou a klasickou žárovkou. Vydává stejné světlo jako žárovka klasická. Provoz je však levnější a životnost delší. Při svítivosti vzniká velké teplo, proto není vhodné halogenovou žárovku umísťovat mezi nábytek nebo pod sádrokarton.

V dnešní době jsou novou generací, moderní záležitostí a náhradou běžných světelných zdrojů právě LED žárovky. V úsporách energie jsou LED žárovky bezkonkurenčním vítězem a ušetří až o polovinu více energie, jak úsporná žárovka. Ohromují velmi dlouhou životností. Jsou odolné vůči nárazům či otřesům a problémem není ani časté vypínání a zapínání svítidla. Je proto jasné, že jde o nejvýhodnější světelné zdroje. Avšak i nevýhodu LED žárovka má a tou je podstatně vyšší cena pořízení.

Další světelným zdrojem je zářivková trubice, která se využívá jak pro domácí použití, tak i v průmyslových halách, skladech v různých podchodech apod.

A posledním, opravdu výkonným světelným zdrojem jsou výbojky. Dokáží rozsvítit a osvětlit i celý stadion, horskou sjezdovku či plavecký bazén apod. Samozřejmě jsou vhodné i k jiným účelům, zkrátka k osvětlení velkých ploch často i billboardů.

                                                    

Úsporná žárovka SPRM E27/12W MINI            Standartní žárovka E27/75W                              LED žárovka E27/4,2W bílá

Copyright © 1990 – 2017 Donoci, s.r.o.