0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Přihlášení
Registrace
Levý banner
Pravý banner

Zavolejte nám, jsme tu pro Vás

515 555 111 (Po-Pá, 7-20 hod.)
MENU
0 0
Nakupte ještě za 1 000
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Světelné zdroje

O světelných zdrojích

Michaela

Ptáte se, co je nepostradatelnou součásti každého svítidla? Ano, jsou to právě světlené zdroje, bez kterých by svítidlo nebylo svítidlem, ale pouze dekoračním doplňkem.

Chtěli byste si pořídit nějaký pěkný lustr? Sháníte snad stolní lampičku pro Vaši ratolest nebo potřebujete osvítit příjezdovou venkovní cestu? Ať už sháníte jakékoliv osvětlení, jak už do interiérových, tak do venkovních prostorů, žádné svítidlo se neobejde bez příslušného světelného zdroje, bez kterého je svítidlo takřka nepoužitelné.

Světelným zdrojem máme na mysli klasické žárovky, úsporné žárovky, halogenové žárovky, LED zdroje ale i zářivky či nejrůznější výbojky. Zářivkové trubice se mnohdy používají a jsou nám velkým pomocníkem právě v různých halách, skladech no zkrátka v průmyslových oblastech. Výbojky ty jsou natolik výkonné, že dokáží rozsvítit i celý fotbalový stadion.

Pokud si vyberete z naši nabídky svítidlo u kterého nejsou součástí žárovky, není problém zabrouzdat o pár kategorií niž do světelných zdrojů, kde Vám nabízíme veškeré uváděné žárovky i zářivky.

Nejrozšířenějšími světelnými zdroji avšak v dnešní době již nahrazovanými žárovkami se stali klasické žárovky.
Úsporné žárovky jsou zdroje, které jsou oblíbené a již i hodně rozšířené díky nízké hřejivosti, vysoké svítivosti a dlouhé životnosti. Cena je oproti klasické žárovce o něco vyšší, vrátí se nám však v úsporách energie. Ceny úsporných žárovek se pohybují ve sto korunách.
 Halogenová žárovka vyzařuje stejné světlo jako klasická žárovka. Je však úspornější a stejně jako úsporná žárovka má dlouhou životnost. Při svítivosti vydává halogenová žárovka velké teplo, proto není vhodné svítidlo s "halogenkou" umísťovat pod sádrokarton nebo mezi nábytek.
 Posledním, nejmodernějším světelným zdroje a zároveň i novou generací na trhu se představili LED zdroje. Staly se bezpochyby nejúspornějšími zdroji s velmi dlouhou životností. Jsou velmi odolné a díky všem zmiňovaným plusům jsou zkrátka nejvýhodnějšími světelnými zdroji. Menší mínus je pouze v pořizovací ceně světelného zdroje, která je o něco vyšší jak u ostatních světelných zdrojů.

Jak úsporné, tak i halogenové žárovky a LED zdroje jsou právě těmi světelným zdroji, které v dnešní době nahrazují právě klasické avšak již zastaralé žárovky.

Autor článku:

Michaela
Michaela Vedoucí zákaznického oddělení

Michaela je vedoucí zákaznického oddělení a našla si zálibu v inteligentním osvětlení a světelných zdrojích. Sdílí s vámi své nadšení prostřednictvím článků zaměřujících se například na výhody a fungování inteligentního osvětlení. Ale také radí, jak vybrat správný světelný zdroj a proč je výhodné myslet na LED technologii.

Akce a novinky přednostně na váš e-mail

Vše okolo svítidel, tipy, vychytávky a návody. Jednou za čas přímo do e-mailu.

Odhlásit odběr

Copyright © 1994 – 2019 Donoci, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.