0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Přihlášení
Registrace
Levý banner
Pravý banner

Zavolejte nám, jsme tu pro Vás

515 555 111 (Po-Pá, 7-20 hod.)
MENU
0 0
Nakupte ještě za 1 000
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Svítidla pro nejrůznější využití

Osvětlení interiéru

Monika

Osvětlení všeho druhu, tak taková svítidla Vám nabízíme my - www.svet-svitidel.cz.Jakým svítidlem vybavit pokoj, kancelář či jiné interiérové a exteriérové prostory? Je nutné se vždy zamyslet, za jakým účelem svítidlo pořizujeme a že ne vždy je důležitá jen funkčnost svítidla. Mnohdy osvětlení využíváme i jako dekorační prvek. 
    
 
 
 
Krom hlavního osvětlení místnosti, které tvoří zejména lustry a stropnice, jsou mimo jiné často pořizovaná i doplňková svítidla, jimiž máme na mysli nástěnná svítidla, bodové osvětlení či lampy a lampičky.

Lustry, jak jsme se již zmiňovali, plní funkci hlavního osvětlení místnosti a to zejména proto, že jak už lustry závěsné tak i přisazené lustry či různé rampy jsou svítidla, která dostatečně osvětlí celou plochu místnosti. Jelikož každá místnost je jiných rozměrů, je důležité brát v potaz to, kolika ti žárovkami je lustr vybaven. Stropní osvětlení je menšího provedení oproti lustrům, proto jsou využívaná spíše v menších místnostem jako může být koupelna, chodba apod.

Nástěnné osvětlení, stejně tak jako stolní lampičky či podlahové lampy většinou pořizujeme k hlavnímu osvětlení. Ne vždy stojíme o plně rozsvícenou místnost. Často jsme rádi za příjemné, jemné osvětlení, které navodí příjemnou a relaxační atmosféru.

Stolní lampička je však předmět, který by neměl chybět na žádném psacím (pracovním) stole. Jak už v kanceláři při práci, tak dětem při kreslení či psaní domácích úkolů jsou nenahraditelným pomocníkem. Stolní lampičky proto často nazýváme jako pracovní lampy či kancelářské lampy.

Podlahové lampy, jsou svítidla, pořizovaná za účelem příjemného, mírného osvětlení zejména do obývacích pokojů. Pokud rádi čtete knihy i k tomuto účelu jsou stojací lampy dělány.

Pokud jde o bodové osvětlení většinou jde o moderní formu osvětlení bytu, domu, kanceláře či jiných i veřejných a komerčních prostorů. Dokáží osvětlit i každý koutek místa a zvýraznit dekorace v bytě. Bodová svítidla se mohou však využívat i jako hlavní osvětlení místnosti.

Veškerá svítidla se vyrábí v nejrůznějších barvách, tvarech a designech v klasickém, moderním, rustikálním či jiném specifickém a zajímavém stylu. I pro Vaše ratolesti Vám svet-svitidel.cz nabízí svítidla ve tvaru nejrůznějších pohádkových bytostí, zvířátek apod. Zkrátka každý, jak už my dospělí, tak i ti nejmenší prckové si mohou přijít na své. Každý se přeci chceme cítit doma pohodlně příjemně a děti jako v pohádce.
                    

Nyní jsme hovořili pouze o interiérových svítidlech. Někteří z nás vlastní nějaký ten baráček, kolem kterého se rozkládá zahrada, kterou by se hodilo osvítit aby ve večerních hodinách vypadala zkrátka kouzelně. K nasvícení večerní zahrady či příjezdové cesty nám slouží různé zahradní lampy. Pokud potřebujete osvětlení ke vchodu, doporučujeme svítidla se senzorem, kdy se svítidlo samo rozsvítí i zhasne. K různým venkovním dýchánkům v altánku, při posezení s přáteli, tak k takovýmto situacím jsou vhodné různá závěsná svítidla ale i již zmiňované venkovní lampy, venkovní nástěnná svítidla apod. V dnešní moderní době se však na trhu objevili nová svítidla a to solární osvětlení, které šetří elektrickou energii, jelikož solární lampy svítí na základě sluneční energie. Design těchto venkovních solárek je opravdu velmi kreativní, proto jsou tato solární svítidla považována za dekorační osvětlení.

                                  Zkrátka svítidla jsou v dnešní době nepostradatelná a nenahraditelná.

Autor článku:

Monika
Monika E-commerce specialista

Monika má na starost e-commerce oddělení a je fanynkou venkovního osvětlení. Díky ní zjistíte, jaké zrovna frčí trendy ve světě venkovních svítidel. A třeba i to, jak na efektivní osvětlení zahrady a okolí domu.

Akce a novinky přednostně na váš e-mail

Vše okolo svítidel, tipy, vychytávky a návody. Jednou za čas přímo do e-mailu.

Odhlásit odběr

Copyright © 1994 – 2019 Donoci, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.