0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Přihlášení
Registrace
Levy banner
Pravý banner

Zavolejte nám, jsme tu pro Vás

515 555 111 (Po-Pá, 7-20 hod.)
MENU
0 0
Nakupte ještě za 300
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Tajemství křišťálových lustrů

Osvětlení interiéru

Monika

Křišťálový lustr je jednou z největších dominant českého řemeslného umění. V tomto článku se dozvíte, kam až sahá jeho historie a proč má nezastupitelné místo i v dnešních moderních bytech.

Historie českého křišťálu

Český křišťál je sklo, které Čechy proslavilo po celém světě. První zmínky o křišťálových svítidlech nacházíme v 16. století v Benátkách, avšak české sklárny byly první, které začaly na počátku 18. století vyrábět křišťálové lustry v jejich nezaměnitelné podobě.
Záhy se staly synonymem nádhery, dokonalé řemeslné práce, ale také určitého luxusu, kterého si dopřávali tehdejší panovníci z celého světa.

Křišťálové lustry dnes

Možná je překvapením, že si český křišťál zachoval své jméno a typický punc vytříbené dokonalosti dodnes a zároveň se přitom stal cenově dostupný, aniž by ztratil na své váženosti. Laikové možná považují křišťálové lustry za něco jako přežitý luxus, nicméně pro ostatní se stal nezbytným doplňkem pro osvícení interiéru.
Křišťálové lustry nádherně odrážejí světlo a tím dokáží rozzářit místnost způsobem, o který se jiná stropní svítidla mohou jen pokoušet.

Moderní i klasické

Svět-svítidel Vám nabízí nejen klasické křišťálové lustry tak, jak je asi znáte, ale snažíme se jít pro spokojenost našich zákazníků ještě dál – v naší nabídce naleznete také křišťálové lustry netypické; v hávu všech možných moderních stylů. Věříme, že nápaditý design nejen těchto moderních křišťálových lustrů, ale také klasický honosný styl typický pro starobylé křišťálové lustry, zaujme a uspokojí každého zákazníka. Dnešní křišťálové lustry zkrátka patří mezi lustry s velkým L, jejich popularita zažívá velký boom. Mezi modernímy lustry má český křišťál nedocenitelné místo.

Veškeré křišťálové lustry naleznete zde.

Autor článku:

Monika
Monika E-commerce specialista

Monika má na starost e-commerce oddělení a je fanynkou venkovního osvětlení. Díky ní zjistíte, jaké zrovna frčí trendy ve světě venkovních svítidel. A třeba i to, jak na efektivní osvětlení zahrady a okolí domu.

Akce a novinky přednostně na váš e-mail

Vše okolo svítidel, tipy, vychytávky a návody. Jednou za čas přímo do e-mailu.

Odhlásit odběr

Přidejte se k nám na Facebooku

Nenechte si ujít rady, tipy, návody, novinky a speciální akce.

Více než 1.200 odběrných míst po celé ČRVíce než 1.200 odběrných míst

Jsme vám blíže než si myslíte.

Seznam míst

Copyright © 1994 – 2019 Donoci, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.