Vánoční zahradní osvětlení | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

515 555 111 , Po-Pá do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Vánoční zahradní osvětlení

Datum: 25.11.2012

V době adventu a Vánoc vše svítí. Zapaluje se věnec, věší se různé svítící krápníky a řetězy, před domem příchozí zdraví blikající sněhuláci a vločky. Ale občas se zapomíná na zahradu.

V době adventu a Vánoc vše svítí. Zapaluje se věnec, věší se různé svítící krápníky a řetězy, před domem příchozí zdraví blikající sněhuláci a vločky. Ale občas se zapomíná na zahradu. Teď tím nemyslíme přístupovou cestu, ta je většinou osvícena více než dostatečně, ale kolem dokola je již tmavo.

Dekorace i bezpečnost

Což je věčná škoda, protože krásy zahrady si zaslouží být vidět nejen v létě, ale také v zimě. Dobře zvolené zahradní osvětlení umí dokonale rozzářit vaši zahradu a zdůraznit místa na která jste obzvlášť pyšní. Kromě toho také odradí nezvané hosty a má i bezpečností funkci. Což se při návratu domů za hluboké noci jistě hodí. Nechcete přeci strávit svátky s nohou v sádře, že.
 

Pečlivý výběr

Zahradní osvětlení je občas  považováno za naprosto zbytečné. A přitom má tolik nesporných výhod!Pokusím se tedy nepříznivce osvětlení zahrady přesvědčit, že má smysl, a to nejen na Vánoce. Že zahradní osvětlení dotváří atmosféru samotné zahrady, není tajemstvím. Avšak při výběru svítidla je třeba dávat pečlivý pozor, neboť ne všechny svítidla splňují vše, co by mělo dobré venkovní svítidlo mít. Dále je také dobré pečlivě vybírat umístění svítidla, neboť ne vždy je lehké osvětlení umístit tak, aby plnilo funkci dekorační a ne odstrašující.

Svítidla nájezdová i senzorová

Kupříkladu nájezdová svítidla, jak již název napovídá se umísťují na nájezdy pro automobily, příjezdové cesty, chodníky, terasy a mnohé další.  Nájezdová svítidla jsou velice oblíbená především díky tomu, že usnadňují  orientaci a také proto, že disponují velmi vysokým IP krytím. Dalším typem mohou být senzorová svítidla. Ta se zase rozsvěcují jakmile senzor zachytí pohyb. Svítí určitý časový úsek a opět zhasínají. Šetříte tak elektrickou energii, máte osvětlené místo, které potřebujete a nemusíte se zdržovat žádnými vypínači.

Do kategorie zahradní svítidla řadíme i nástěnná světla a venkovní lustry. I když ani jedno z osvětlení se neumísťuje přímo na zahradu, svým využitím se zahradnímu osvětlení velmi blíží. Jak nástěnná svítidla, tak venkovní lustry lze využít nejen na terase, pergole apod., ale hlavně přímo na fasádě domu, či u jeho vchodu.

Zlodějům vstup zakázán

A na závěr se dostaneme k účelu bezpečnostnímu. I když to na první pohled není tak patrné, zahrady jež se mohou chlubit kvalitním zahradním osvětlením, se cílem pro lupiče stávají méně než zahrady neosvětlené. Neboť pohybovat se nepozorovaně zahradou, která je vybavena kvalitními zahradními svítidly je o mnoho těžší než tou, která je zahalena tmou. A co je horší, než když se probudíte na Vánoce a spatříte vybílenou zahradu.

Nepodceňujte tedy úlohu venkovního osvětlení a určitě se porozhlédněte na našich stránkách, zda vám nějaké nepadne do oka.


   
 

Copyright © 1990 – 2017 Donoci, s.r.o.