0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Přihlášení
Registrace
Levý banner
Pravý banner

Zavolejte nám, jsme tu pro Vás

515 555 111 (Po-Pá, 7-20 hod.)
MENU
0 0
Nakupte ještě za 1 000
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Využití bodovek? Do podhledů, na zeď i na strop

Poradna
Odpověděl:
Lucie

Odpověď:

U osvětlení nemusí platit, že čím větší, tím lepší. I malá bodová světla dokážou výborně dotvořit interiér a navíc jsou hodně flexibilní.

U osvětlení nemusí platit, že čím větší, tím lepší. I malá bodová světla dokážou výborně dotvořit interiér a navíc jsou hodně flexibilní a za příznivé ceny. 

Světlo lze nasměrovat 

Pokud se bavíme o vnitřních pokojích, lze bodovky rozdělit do tří velkých skupin. Ty, které se umisťují na strop, další na zeď a nakonec do pohledů a sádrokartonů. 

1. stropní

Zvláště do velkých pokojů, které jsou členité, se hodí stropní bodová světla. Jde vlastně o několik svítidel na tyči, která může mít různé tvary (podlouhlá, do kruhu, skládáná jako had, ..) Výhoda je, že svítidla jde většinou směrovat do různých stran. Nehrozí tak, že by někde v pokoji byla úplná tma. 

2. nástěnná

Na osvětlení obrazu, k zrcadlu do koupelny, nebo místo klasické stolní lampičky do ložnice. Taková jsou nejčastější využití nástěnných bodovek. Protože osvětlení vypadá hezky, když je sladěné, jsou stropní a nástěnná bodová svítidla vyráběna v kolekcích. Aktuálně vám doporučujeme edici Carrara, která je ve slevě. 

3. podhledová

Malé bodovky mohou být i zapuštěné, což se využívá při osvětlení kuchyňských linek, schodišť, či sprchového koutu. Vypadá to velmi efektně.
Často jsou dnes v interiérech využívány sádrokartony, do nichž nelze dát světla, která vyzařují příliš mnoho tepla. Proto se stále více používají také podhledové LED bodovky – nejen, že jsou zcela bezpečné, ale ještě spotřebují málo elektřiny a dlouho vydrží. 


Bodová světla na strop i na stěnu

Autor článku:

Lucie
Lucie Produktový specialista

Lucie je specialistkou marketingu se zájmem o interiérové osvětlení. Pravidelně pro vás chystá články se zaměřením na osvětlení interiéru, nové trendy a především tipy, jak na to, aby byl váš domov útulný a zároveň krásně osvětlený.

Akce a novinky přednostně na váš e-mail

Vše okolo svítidel, tipy, vychytávky a návody. Jednou za čas přímo do e-mailu.

Odhlásit odběr

Copyright © 1994 – 2019 Donoci, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.