Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0
Nakupte ještě za 500
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Filtrování

Načítání filtru ...

Stativy - Kov

Vendor 5
  • Nejprodávanější
Další nejprodávanější

Popis kategorie

Stativy pro fotoaparáty, videokamery a chytré telefony


Stativ je jedním z nejpoužívanějších doplňků v rámci příslušenství k fotoaparátům. Stativ na foťák slouží k jeho upevnění do konkrétní polohy, čímž se zabrání rozostření fotografií vlivem otřesů zařízení. Stativ je tak vhodný například při fotografování krajiny nebo architektury či natáčení videovlogu z Vaší dovolené nebo jiné události.


Před výběrem stativu vždy důležité promyslet k čemu a jak budete stativ využívat. Záleží především na materiálu a konstrukce stativu. Nejčastěji používané jsou hliníkové stativy, titanové stativy a setkáme se i s dřevěnými stativy. Z hlediska konstrukce stativu k fotoaparátům jsou k dispozici monopody, tripody nebo malé, stolní stativy.

Monopody jsou jednonohé stativy, který tlumí zejména vertikální vibrace a udrží tak fotoaparát v jedné výškové hladině. Lze s ním však stále nahýbat do stran.
Tripody jsou stativy, které disponují třemi opěrnými nohami. Umožňuje použití dlouhých expozičních časů při focení, což oceníte především při nočním fotografování.


Teleskopický stativ umožňuje nastavení výšky dle potřeby, přičemž maximální či minimální výška stativu má vliv na pohodlí při běžném focení i při focení makra. Stativ nelze využít bez stativové hlavy. 


Banner patička

Copyright © 1993 – 2024 Donoci®. Všechna práva vyhrazena. Info o zpracování osobních údajů. i