0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Přihlášení
Registrace
Levy banner
Pravý banner

Zavolejte nám, jsme tu pro Vás

515 555 111 (Po-Pá, 7-20 hod.)
MENU
0 0
Nakupte ještě za 300
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Co je ambientní osvětlení?

Mohlo by Vás zajímat
Odpověděl:
Lucie

Odpověď:

Možná jste pojem ambientní osvětlení již slyšeli, ale stále nevíte, co si pod ním představit. Pojďme si ho tedy vysvětlit.

Ambientní osvětlení je moderní osvětlení za pomoci LED pásků. V poslední době se těší velké oblibě, a to ne jen díky svému designu, díky němuž se váš interiér stylově promění, ale také jeho funkčností. O škodlivosti používání monitoru a televize za úplné tmy na vaše oči, slyšíme ze všech koutů. Jak se ale můžeme bránit? Nejjednodušším způsobem je televizi a počítač večer vůbec nezapínat, nicméně tohle řešení v dnešní době nepřipadá v úvahu. Můžeme si zapnout centrální osvětlení (stropní svítidlo, lustr).To nám ale může zkazit zážitek z filmu. Proto se nabízí druhá varianta - použít již zmiňované ambientní osvětlení.
 

Jak ambientní osvětlení šetří vaše oči?

LED pásky jsou upevněny okolo televize či monitoru a snižují zátěž pro vaše oči, neboť vytvoří světelný efekt, který pokryje i další části v neosvětleném pokoji. Zorničky tedy nemusí být přizpůsobeny na mikro úroveň jako je tomu při sledování v úplné tmě, jsou nuceny přeostřovat a častěji mrknout, což zamezuje jejich vysušení a brzké únavě. LED pásky jsou vyráběny v široké barevné škále. Zvolíte-li čistě bílé provedení, můžete si pořídit ztlumovač osvětlení a dle svého výběhu zvolit světelnou intenzitu. Docílíte tak příjemného intimního osvětlení pro večerní chvilky pohody. Nebo si pořídíte RGB ovladač, na kterém zvolíte barvu, podle vaší momentální nálady. Váš interiér se tak může každý večer proměnit jiným barevným nádechem. Instalace toho osvětlení je velmi jednoduchá, pásky jsou ohebné a většinou i samolepící, můžete je tedy nainstalovat do míst, kam by jste se s jiným osvětlením nedostali.
 
 
Ambientní osvětlení počítače
 
 
Co je ambientní osvětlení?

Autor článku:

Lucie
Lucie Produktový specialista

Lucie je specialistkou marketingu se zájmem o interiérové osvětlení. Pravidelně pro vás chystá články se zaměřením na osvětlení interiéru, nové trendy a především tipy, jak na to, aby byl váš domov útulný a zároveň krásně osvětlený.

Akce a novinky přednostně na váš e-mail

Vše okolo svítidel, tipy, vychytávky a návody. Jednou za čas přímo do e-mailu.

Odhlásit odběr

Přidejte se k nám na Facebooku

Nenechte si ujít rady, tipy, návody, novinky a speciální akce.

Více než 1.200 odběrných míst po celé ČRVíce než 1.200 odběrných míst

Jsme vám blíže než si myslíte.

Seznam míst

Copyright © 1994 – 2019 Donoci, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.