Doprava zdarma od 500 Kč

60 dní na vrácení

15 let na českém trhu

+420 515 555 111

Jak vybrat stropní ventilátor?

Lucie

Doba čtení 3 min
Ostatní interiéry

Krásné horké dny jsou tady. I takové teplé počasí však může doma pěkně potrápit. Co takhle si pořídit stropní ventilátor, aby se nám i v takovýchto horkých dnech lépe dýchalo?

Většina z vás je jistě ráda, že je zima ta tam a konečně nastaly horké letní dny. I když je však venku krásně, doma nás může takové horko pěkně potrápit. Otevřít okno vám většinou skutečně nepomůže. Vzhledem k tomu, jaké bývají venku teploty, otevřením okna pouze naženete do místností ještě větší horko, než bylo doposud.
 
Můžete si pořídit klimatizaci, ale mnohdy je to zbytečné a hlavně je to drahé. Navíc, abyste klimatizaci zprovoznili, je důležitý vývod z budovy ven. Museli byste tedy udělat díru do zdi. Také co se týče elektřiny, jsou mnohem nákladnější.
 
 
Úplně stačí pořídit si stropní ventilátor, který nám skvěle poslouží a navíc má hned několik výhod.
 
 

Výhody a nevýhody stropního ventilátoru

Nejdůležitější funkcí ventilátoru je cirkulace vzduchu v místnosti. Tím tedy dochází k tomu, že nás pocitově ochlazuje. Bohužel však při opravdu vysokých teplotách není ochlazení tak markantní, což je asi jejich jedinou nevýhodou. Do běžných domácností však pro příjemné prostředí úplně postačí.
 
Další velkou výhodou je cena, která je oproti klimatizaci mnohem příznivější, a rovněž náklady na provoz jsou mnohem nižší. Rovněž jejich montáž je velmi snadná. Není potřeba žádných vývodů, tak jak je tomu u klimatizace.
 
Pouze připevnit ke stropu a vše může fungovat. Oproti klimatizaci o něm co se týče hluku snad ani nevíte. Není tolik slyšet, tudíž vás tedy vůbec neruší. Navíc může být skvělým pomocníkem i v zimě, kdy vám při zpětném chodu šetří náklady na topení.
 
 
 
Navíc plní funkci nejen praktickou, ale také estetickou. Jelikož si můžete vybrat z různých tvarů i barev, stačí si vše sladit s dalším vybavením a skvěle doplní celý design místnosti. 
 
Oproti stolním či stojanovým ventilátorům mají výhodu v tom, že se nemusíme bát nechat na stole papíry, které by tak byly rozfoukané po celé místnosti. U stropních ventilátorů se tohle stát nemůže. Navíc stolní či stojanové mohou nepříjemně foukat a způsobit tak bolest v krku či nepříjemné foukání přímo do uší.
 
null 

Ventilátory bez světla či se světlem?

Než si pořídíte stropní ventilátor, je důležité si dobře promyslet, zda jej chcete používat pouze k ochlazení vzduchu či rovněž jako svítidlo. Podle toho si pak můžete vybrat ventilátor se světlem či bez světla. V případě, že se rozhodnete pořídit si ventilátor se světlem, je potřeba umístit jej nejlépe do středu místnosti, aby bylo světlo rovnoměrně rozprostřeno. Prakticky je to stejné jako u jiného stropního svítidla či lustru.
 
Ventilátor se světlem lze zapojit tak, aby bylo možné ovládat světlo i ventilátor zvlášť. Je to samozřejmě ta nejlepší varianta. Jistě byste nechtěli po každé, když si zapnete svítidlo, aby nutně musel jet i větrák. Nejlepší však je se ohledně tohoto připojení poradit přímo s elektrikářem. Pokud již hlavní světlo, kterého se nechcete vzdát, v místnosti máte, postačí vám ventilátor bez světla.
 
Ať tak či onak, pokud si budete chtít ventilátor zapojit svépomocí, myslete hlavně a především na bezpečnost a zapojujte jej, tak jak tomu je u lustru či dalších svítidel na přímé zapojení, při vypnutých pojistkách. Dále by vám mělo stačit klasické nářadí.
 
 
Pokud se tedy chcete i v těchto parných dnech cítit příjemně, stropní ventilátory vám k tomu skvěle dopomohou. Stačí si pouze vybrat ten, který vám do místnosti skvěle zapadne.  

Autor článku:

Lucie
Lucie Marketingový specialista

Lucie je specialistkou marketingu se zájmem o interiérové osvětlení. Pravidelně pro vás chystá články se zaměřením na osvětlení interiéru, nové trendy a především tipy, jak na to, aby byl váš domov útulný a zároveň krásně osvětlený.

Doporučené produkty