0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Přihlášení
Registrace
Levý banner
Pravý banner

Zavolejte nám, jsme tu pro Vás

515 555 111 (Po-Pá, 7-15:30 hod.)
MENU
0 0
Nakupte ještě za 500
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Osvětlení a barvy

Aktuality a oznámení

Lucie

Jestliže vybíráte osvětlení, nezaměřujte se pouze na typ či tvar. Neméně důležitou roli hrají také barvy.

Barva svítidla

Co se týče barev svítidel, je v první řadě důležité to, kam konkrétně svítidlo budete pořizovat. Jestliže máte interiér v honosnějším stylu, kam by se nejlépe hodil křišťál, červený lustr pro váš interiér nejspíše nebude to pravé. Ovšem pokud by se vám právě nějaká ta barva do interiéru hodila a barevné svítidlo by vám tak doplnilo celý interiér, máte u nás opravdu nepřeberné možnosti.

Do kuchyně se může skvěle hodit třeba béžový, šedý, černý či hnědý lustr. Ovšem samozřejmě to nejsou jediné barvy, které sem zapadnou. Krásně mohou vypadat také červené, modré i jiné lustry nebo stropní svítidla. Důležité vždy je, aby svítidlo s vybavením působilo celistvě a negativně nevyčnívalo. Tmavě růžový lustr tedy k hnědé kuchyňské lince nejspíš nebude to pravé. To stejné samozřejmě platí v ostatních místnostech. Obecně lze říci, že kuchyni nejlépe svědčí barvy teplejší, do ložnice pak volte naopak barvičky chladnějšího charakteru. Obývací pokoj potom záleží na celkovém designu. Ovšem tmavší odstíny zde jistě zapadnou lépe než pastelové.

Jedním z míst, kde můžete více popustit uzdu své fantazii, co se barviček týče, je bezpochyby dětský pokoj. Pro holčičky u nás najdete spoustu různých růžových, červených či pestrobarevných dětských svítidel různých typů. Od lustrů po malé lampičky. Pro chlapce je zde připravena celá škála dětských svítidel v barvách modrých, zelených či kombinace různých barev i obrázků. Stačí se jen zamyslet, která barvička by udělala vašemu potomkovi největší radost. 

Teplé či studené světlo?

Po výběru barvy svítidla byste se měli zaměřit také na barvu žárovky. Vybrat teplou či studenou bílou žárovku? Záleží samozřejmě na tom, do jaké místnosti ji budete potřebovat. Teplá bílá se obecně nejlépe hodí tam, kde je pro vás odpočinková zóna. Tedy jinak řečeno tam, kde rádi relaxujete. Má jemně žlutý odstín a vyzařují ji jak klasické, halogenové, tak i LED žárovky. U LED žárovek bývá však světlo o něco méně žluté, spíše bělejší oproti ostatním teplým bílým žárovkám. Teplé bílé světlo se tedy bude nejvíce hodit do ložnice nebo dětského pokoje. Ovšem také do obýváku, kde si rádi užijete chvíle pohody s rodinou. 

Na druhé straně jsou tu žárovky studené bílé barvy Světlo, kterým tyto žárovky svítí, bývá mnohem jasnější a může mít odstín až do modra. U této studené bílé barvy je výhodou to, že oproti teplé bílé tolik neunavuje oči. Tudíž je nejvhodnější při práci. A to při práci s počítačem, tak i při práci manuální. Nejvíce ji oceníte v pracovně či v dětském pokoji u psacího stolu, kde budou děti psát úkoly a učit se. Tyto žárovky se často také používají do kanceláří, hal či dalších průmyslových a komerčních prostor. 

Poslední odstín bílé, na který bychom neměli zapomenout, je odstín denní bílé. Jinak jej můžete také najít pod označením neutrální bílá. Žárovky mají bílé zbarvení s chladnějším tónem a využívány jsou nejčastěji v kuchyni, v koupelně, na chodbách či schodištích. 

Barevné svícení

V dnešní moderní době, kdy jdou technologie neustále dopředu, se však u barvy světla nemusíte omezit pouze na teplou či studenou bílou. Pokud u lustru či lampy chcete navolit intenzitu svícení, stačí si vybírat svítidla z kategorie stmívatelných svítidel. Ovšem máte spoustu dalších možností výběru. Buď si můžete pořídit RGB žárovku či RGB LED pásek, které vám budou svítit jakoukoliv barvou, kterou si vyberete.

Nebo si můžete pořídit rovnou celé inteligentní osvětlení, které má tuto funkci také. Pomocí ovladače či chytrého telefonu si můžete navolit jak barvu, tak také intenzitu světla. Od bílé, přes modrou, zelenou až třeba po červenou. Chytrá svítidla však mají i spoustu dalších výhod, které jistě ocení každý z vás. Barevným svícením můžete dodat vašemu interiéru úplně jinou atmosféru, než je tomu s klasickým světlem. Až si tedy budete vybírat vaše svítidlo, nezapomeňte se zaměřit právě na správnou barvu. 


Autor článku:

Lucie
Lucie Produktový specialista

Lucie je specialistkou marketingu se zájmem o interiérové osvětlení. Pravidelně pro vás chystá články se zaměřením na osvětlení interiéru, nové trendy a především tipy, jak na to, aby byl váš domov útulný a zároveň krásně osvětlený.

Akce a novinky přednostně na váš e-mail

Vše okolo svítidel, tipy, vychytávky a návody. Jednou za čas přímo do e-mailu.

Odhlásit odběr