0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Přihlášení
Registrace
Levý banner
Pravý banner

Zavolejte nám, jsme tu pro Vás

515 555 111 (Po-Pá, 7-20 hod.)
MENU
0 0
Nakupte ještě za 1 000
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Jak osvětlit akvárium?

Aktuality a oznámení

Lucie

Rozhodli jste se oživit si váš domov živým organismem v podobě akvária s rybičkami? Nezapomínejte jej správně osvětlit.

Pokud jste učinili rozhodnutí, že právě akvárium s rybičkami je právě něco pro vás, jistě nebudete zklamáni. Pohled na ně je velmi uklidňující a vytvoří úplně jiný dojem z celé místnosti. Nejen výběr rybiček je však v tomto případě velmi důležitý. Aby vynikly jak ony, tak i použitá zeleň, je důležité si dobře rozmyslet, jak akvárium osvětlíte. Opravdu nestačí nad akvárium umísit kteroukoliv obyčejnou lampičku a doufat, že to bude stačit. Je potřeba si vybrat takové osvětlení, aby vám použité rostliny neuhynuly, a aby i rybičky světlo nijak neplašilo. Co se však osvětlení týče, každý má na něj jiný názor. Může být osvětleno více či méně, také různě barevně. Nejdůležitější však je, aby rostliny prospívaly a celek vypadal hezky.

Osvětlení pomocí zářivek 

Dnes už je na trhu opravdu velké množství zářivek, které se v akvaristice používají. Velmi obvyklé jsou zářivky T8 a T5. Novinkou jsou také zářivky T6, které mají až o 40% více světla. Označení T5-T8 prakticky označuje průměr trubice. Čím vyšší číslo za písmenem T je, tím je průměr trubice větší. Pokud nejste příznivci zářivek, je možné použít i určité lampy, které jsou nad akvárium vhodné. Umístit je můžete na okraj akvária.

Osvětlení pomocí LED pásků 

Další možností je osvětlit akvárium pomocí LED pásků. Co se barevnosti týče, každé akvárium může být jiné. Jsou zde však základní barvy, které jsou u akvárií nejčastěji používané. Jedná se o červenou, modrou a studenou bílou. Důležité samozřejmě je především to, kolik LED pásků a o jaké výkonosti budeme LED pásky potřebovat. Požadovaný výkon můžeme vypočítat dvěma způsoby. První je pro nenáročná akvária, kde není mnoho zeleně a jsou spíše jednoduššího charakteru a druhý způsob je pro akvária náročnější, která jsou hustě osazena zelení. U prvního případu násobíme objem akvária krát 0,15, u druhého krát 0,3 a tím nám vyjde požadovaný výkon osvětlení. Délka LED pásku potom závisí na konkrétní velikosti akvária. Z barev si zde můžete vybrat tu, která se vám sem bude nejlépe hodit.
 
Vždy před samotným zakoupením osvětlení akvária je dobré se s odborníkem na akvária poradit, jaké světlo je vhodné, aby ke konkrétním rostlinám nebylo příliš silné či slabé a podle toho si poté osvětlení vybrat.
 
null 

Autor článku:

Lucie
Lucie Produktový specialista

Lucie je specialistkou marketingu se zájmem o interiérové osvětlení. Pravidelně pro vás chystá články se zaměřením na osvětlení interiéru, nové trendy a především tipy, jak na to, aby byl váš domov útulný a zároveň krásně osvětlený.

Akce a novinky přednostně na váš e-mail

Vše okolo svítidel, tipy, vychytávky a návody. Jednou za čas přímo do e-mailu.

Odhlásit odběr

Copyright © 1994 – 2019 Donoci, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.