Škola volá, pořiďte nové dětské osvětlení! | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

515 555 111 , Po-Pá do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Škola volá, pořiďte nové dětské osvětlení!

Datum: 17.9.2012

Každé dítě je nabádáno aby se dobře učilo a mělo pěkné známky. Ale napadlo vás někdy, že jim i vy sami k tomu můžete pomoci? Právě třeba vhodně zvoleným osvětlením.

Každé dítě je nabádáno aby se dobře učilo a mělo pěkné známky. Ale napadlo vás někdy, že jim i vy sami k tomu můžete pomoci? Právě třeba vhodně zvoleným osvětlením.

Psát úkoly, číst, počítat. To chce nejen znalosti ale také dobré osvětlení. Aby byly knihy i papír dobře osvětleny a dítě si tak zbytečné nenamáhalo oči. V první řadě je dobré znát zásady správného osvětlení psacího stolu:
  • Rovnoměrné osvětlení pracovní desky,
  • světlo by nemělo svítit do očí,
  • světlo by mělo u praváku dopadat zleva, u leváků zprava.

Lampy, nástěnná svítidla, LED svítidla

Jaký typ svítidla použijete, je zcela na vás. Asi nejlepším řešením je lampa u které lze světlený tok libovolně směrovat. Nejste tak odkázání pouze na jeden směr a intenzitu osvětlení, ale můžete světlo přibližovat, oddalovat či jej směřovat z různých stran.

Jako další možnost se nabízí LED svítidlo. Může být zabudované ve stěně, poličce či jen klasicky na stěně. LED osvětlení působí sice velice impozantním dojmem, avšak nedoporučuje se jako hlavní zdroj osvětlení psacího stolu. U novějších typů se již sice dá světlený tok směřovat, ale stále jste závislí na tom jediném místě, kde je svítidlo usazeno. Tedy, nelze s ním na rozdíl od lampy hýbat.

Dětská stolní lampaStolní lampa motýl


Lampu lze obohatit ještě o nástěnné svítidlo. To lze umístit na zeď nad nebo vedle psacího stolu. Nástěnné svítidlo se občas prodává také ve variantě nástěnné/stropní svítidlo. V takovém případě nic nebrání tomu, osvětlení umístit přímo na strop. V ten moment však dejte pozor, aby se vám nebylo s již stávajícím centrálním osvětlením.

A co závěrem? Snad jen, že na trhnu existuje nepřeberné množství různých barevných kombinací a designů. Neomezte se proto pouze na klasické tvary a barvy. Zkuste třeba závěsný lustr delfín nebo stolní lampu včelku. Vaše ratolesti to jistě s nadšením přivítají!

Copyright © 1990 – 2017 Donoci, s.r.o.