Tajemství kvalitního osvětlení | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

515 555 111 , Po-Pá do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Tajemství kvalitního osvětlení

Datum: 25.3.2010

Nevíte si rady s výběrem a umístěním svítidla? Přečtěte si jak vybrat správné osvětlení!

Kvalitní osvětlení není jen povinností, je to zároveň možnost jak ozvláštnit prostor a dodat mu vzhled, který pomůže dostat náladu tam kam právě chceme, ať už pohodu k vínu či knize, či ostřejší soustředěné světlo pro práci.

Příprava
V současnosti se na výběr svítidla klade velký důraz. Již při samotné stavbě, nebo rekonstrukci, je vhodné se věnovat výběru svítidel i jejich rozmístění, popřípadě si nechat připravit projekt odborným studiem, abychom si mohli nachystat kabelové rozvody do zdí , třeba pro nástěnná nebo zářivková (popř. technická zářivková) svítidla.

Základní principy pro výběr svítidla
Při výběru osvětlení můžeme vycházet z několik základních principů. Stropní svítidla jsou základem pro osvětlení snad každé místnosti, zvláště těch s malou výškou. Pro další místnosti můžeme zvolit, nejen jako doplnění, třeba stojací lampy, která zajistí dost osvětlení pro jednoduchou činnost, třeba čtení, a přitom nebude rušit okolí. Nástěnná svítidla většinou využívají odrazu světla od plochy zdi, nebo stropu a svítí nám tak rozptýleným světlem, která je příjemné a navozuje atmosféru odpočinku a relaxace. Naopak bodová svítidla (bodové osvětlení) silně dopomůžou ke zvýraznění každé dominanty prostoru, ať už obrazu, plastiky, či čehokoliv jiného.

Osvětlení jídelny a kuchyně
V kuchyni nezapomeneme na osvětlení pracovní plochy silným, ale rozptýleným světlem, aby se nám při práci netvořily ostré stíny. Pro jídelny jsou asi nejideálnější lustry a svítidla se stavitelnou výškou a množstvím světla. Stolní lampy patří mezi klasické typy osvětlení a jsou typickou součástí pracovního stolu, ale současně jsou velmi praktické díky své mobilitě.

Osvětlení v koupelně
Koupelnová svítidla jsou velmi specifická. V koupelně osvětlíme zrcadla, umyvadla, vanu a sprchový kout, popřípadě ještě použijeme další osvětlení úložných prostor, nezapomeneme na bezpečnost a do koupelny instalujeme pouze koupelnová svítidla určená do vlhkého prostředí.

Venkovní osvětlení
Poměrně opomíjená součást domovního osvětlení je osvětlení zahrady a venkovní svítidla vůbec. Přitom není snad nic krásnějšího než lehce zapuštěnými barevnými svítidly osvícená cesta k domu, nebo k nějakému zajímavému zákoutí zahrady. Venkovní svítidla mají také mnoho podob, můžeme si vybrat některé ze   závěsných a nástěnných svítidel nebo zvolit zahradní lampy, které jsou venkovní obdobu známé stojací lampy.

Copyright © 1990 – 2017 Donoci, s.r.o.