Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0
Nakupte ještě za 500
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Filtrování

Načítání filtru ...

AA tužkové baterie - Panasonic

Vendor 9
  • Nejprodávanější
  • Nejprohlíženější
Další nejprodávanější

Popis kategorie

Tužkové baterie – AA baterky


Pokud jste si pořídili svítilnu či různé venkovní či solární svítidlo, budete jako zdroj potřebovat AA tužkové baterie. Je hned několik typů baterií. Jako první by vás při pořizování mělo vždy zajímat, jakou mají baterie tužkové životnost. To samozřejmě záleží na typu baterky AA, kterou si pro váš spotřebič vyberete. Každý přístroj má trochu jiné požadavky. Do venkovních svítidel budete potřebovat takové, které odolávají mrazu. Do interiérových již tolik důslední na výběr být nemusíte.


Jaké mají tužkové baterie druhy?


Mezi základní druhy tedy paří alkalické tužkové baterie (AA), zinko – chloridové baterie či baterie lithiové. Další, které stojí za samostatnou zmínku, jsou nabíjecí tužkové baterie AA. Jejich výběr vždy záleží na náročnosti spotřebiče na potřebnou energii, kterou baterie má disponovat. Podle IEC, což je Mezinárodní elektrotechnická komise, která navrhla systém měr a vah, jsou baterie AA označovány také jako R6, LR6 či HR6. Pokud se vám zdá, že se vám baterie ve vašem přístroji rychle vybíjí, bude vás nejspíše zajímat, jak byste mohli změřit tyto tužkové baterie. Asi nejlepší a nejspolehlivější metodou je použití multimetru. Vždy je však potřeba při měření jednat opatrně a dbát přesně pokynů dle návodu.


Nabíjecí AA baterie tužkové


Pokud vás nebaví neustále kupovat nové a nové baterie, je pro vás řešením pořízení dobíjecích tužkových baterií. Co se týče napětí, i to je zde různé. Naleznete zde například nabíjecí baterie AA 1,5 V či slabší 1,2V. Záleží opět na vašich konkrétních potřebách. I co se týče kapacity, je jich hned několik na výběr - slabší AA tužkové baterie nabíjecí, ale také ty silnější AA nabíjecí baterie NiMH 3000 MaH.
Banner patička

Copyright © 1993 – 2024 Donoci®. Všechna práva vyhrazena. Info o zpracování osobních údajů. i