Nový skladový systém již úspěšně běží a my opět expedujeme rychlostí, na jakou jste u nás zvyklí. Omlouváme se za předešlé zpoždění. Více info zde.
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0
Nakupte ještě za 500
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Jak osvětlit garáž a venkovní prostory?

Garáž a sklep
Odpověděl:
MonikaMonika

Odpověď:

Jaro je již v plném proudu a vy čím dál více času trávíte venku? Neměli byste tedy zapomínat i váš exteriér dobře osvětlit, aby nejen splňoval funkci estetickou, ale rovněž praktickou.

Venkovní svítidla nade vše 

Jistě často přijíždíte domů až za tmy či ráno za tmy odjíždíte. Otevřete bránu a občas je těžké se správně trefit nájezdu ke garáži či příjezdové cestě. K těmto účelům vám nejlépe poslouží svítidla nájezdová. Tato svítidla jsou velmi odolná proti silnému větru, dešti, sněhu a dalším povětrnostním vlivům počasí. Jsou samozřejmě vyrobena tak, aby vydržela těžké váhy přijíždějícího auta a častým přejížděním se nepoškodila.
 

 
Jakmile dorazíte domů a zaparkujete, mnohdy ani nezajíždíte do garáže. Pokud jste si tedy pořídili svítidla nájezdová, zaparkovaným autem je zakryjete a je nyní potřeba myslet také na vás samotné a váš přesun domů. K tomu všemu vám skvěle poslouží některé z venkovních svítidel, nejlépe s čidlem, která se rozsvítí, jakmile zaznamenají pohyb. Spousta z nich je vyrobena v LED technologiích. To znamená, že kromě toho, že vám dobře poslouží, jsou i náklady velmi nízké.


 
Téměř o nulových nákladech na provoz můžeme mluvit i v souvislosti se svítidly solárními, které jsou dalším, velmi vhodným osvětlením vašeho exteriéru. Solární svítidla se dobíjí slunečním zářením a večer, jakmile se setmí, začnou svítit. Pokud jej tedy dobře rozmístíte po vaší zahradě, mohou vám kromě praktické stránky plnit i funkci okrasnou. Jemně vám zahradu osvítí a ta pak vypadá velmi příjemně.
  
Kromě svítidel solárních jsou zde také venkovní lampy, které rovněž skvěle osvítí prostor kolem vašeho domu. Při pobytu venku a to například i při grilování, kterého se za teplých večerů zúčastní i děti, se již nemusíte bát, že by se někdo zranil z důvodu, že na cestu neuvidí. Vybrat si však můžete i další venkovní nástěnná či stropní svítidla, jak už se senzorem, tak i na vypínač. Vše již záleží na tom, kam budete chtít svítidla umístit a hlavně na elektrickém připojení vašich venkovních prostor.
 
Některým z vás jistě k domovním dveřím vede schodiště, na které je velmi nutné myslet, aby na schodech nedošlo k úrazu při nedostatku světla. Zde je možné umístit některé z nástěnných svítidel či svítidel s čidlem. Nebudete se potom již muset bát, že budete po tmě spoléhat na to, jestli trefíte schody, ale perfektně již na cestu nahoru i dolů uvidíte. Aby k vám bez problému trefili i vaši známí, je zde také možnost pořídit si osvětlená domovní čísla či videozvonky, které vám umožní vidět, kdo za dveřmi stojí.


Osvětlení garáže 

Pokud máte venkovní prostory již vyřešeny, je potřeba se postarat také o vaši garáž, odkud budete často po večerním příjezdu přecházet domů, vykládat nákup či naopak nakládat potřebné věci do auta. Dobré je umístit sem některé z nástěnnýchstropních či zářivkových svítidel, které mají vyšší IP krytí, jelikož v garáži může být často vlhčí prostředí. Připravenou byste měli mít také některou ze svítilen či baterií pro případ, že budete potřebovat v autě něco opravit.
 
Výběr venkovních a garážových svítidel tedy nepodceňujte a dobře si tyto prostory osvětlete, aby vám zde bylo nejen příjemně, ale aby vám ani praktická stránka nebránila užít si zde příjemné chvíle.

Autor článku:

Monika
Monika E-commerce specialista

Monika má na starost e-commerce oddělení a je fanynkou venkovního osvětlení. Díky ní zjistíte, jaké zrovna frčí trendy ve světě venkovních svítidel. A třeba i to, jak na efektivní osvětlení zahrady a okolí domu.

Slevy, novinky, inspirace

Přihlaste se k odběru newsletteru a nic vám neuteče.

Zeptejte se na cokoliv

Pavlína

Poradím s výběrem i technickými zádrhely.

515 555 111(Po-Pá, 7-18:00 hod.)

Zeptejte se
 
 
    
  
 
 

Doporučené produkty

Další dotazy z kategorie

Jaké vybrat osvětlení do garáže? Garáž a sklep
Jaká vybrat nájezdová svítidla? Exteriér

Copyright © 1994 – 2022 Donoci, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Info o zpracování osobních údajů. i