Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0
Nakupte ještě za 500
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Jak správně vybrat LED žárovku?

Poradna
Odpověděl:
MichaelaMichaela

Odpověď:

Po módní vlně úsporných žárovek, které nahradily léta užívané žárovky klasické přichází nejnovější osvětlovací technologie – LED svítidla.

Výhody LED žárovky

Jednoznačně nejvýhodnější volbou po všech směrech je LED osvětlení. Jeho klady jsou nezpochybnitelné. Oproti klasické žárovce, která vyrábí především teplo a až jako vedlejší efekt světlo, jsou velmi ekonomické.
 
LED žárovka spotřebuje asi jen 20 % energie pro stejný světelný efekt než žárovka klasická.
 
LED žárovky skýtají opravdu velké množství dalších benefitů.
  • Můžeme zmínit jednak jejich vysokou životnost – LED žárovky mají životnost udávanou v rozmezí 30 000 - 80 000 hodin, čili je nemusíte zdaleka tak často měnit.
  • Vydrží až padesátkrát déle než klasická žárovka.
  • Další nespornou výhodou je i jejich šetrnější ekologická stopa – na rozdíl od halogenových svítidel neobsahují žádné škodlivé látky jako je rtuť či olovo. Mohou být použity v jakémkoliv prostředí a jejich likvidace je šetrná k životnímu prostředí.
  • V poslední době se také výrazně snížily pořizovací náklady těchto LED žárovek, což vede k narůstající oblibě LED osvětlení v interiéru i exteriéru.
 
Jeho využití je vskutku všestranné:
 
Jak správně vybrat LED žárovku
 

Jak vybrat LED žárovku

Je ale důležité vybrat vhodný typ osvětlení, aby byl jeho přínos co nejefektivnější. Podstatnou otázkou při správné volně LED žárovky je teplota chromatičnosti, nebo-li barva světla. Můžeme vybírat mezi teplou bílou, denní bílou a studenou bílou barvou světla. Tento údaj je vyjádřen pomocí Kelvinů (K), přičemž platí jednoduchá rovnice. Čím více Kelvinů, tím více je světlo zbarveno do bílé až modravé.
 
Pokud řešíte otázku, jak zvolit vhodnou barevnost LED žárovky, doporučujeme řídit se jednoduchým vodítkem. V místnostech určeným k relaxaci a odpočinku je vhodné použít LED svítidla s teplou bílou barvou (2800 – 3300 Kelvinů). Toto zabarvení dodává pocit hřejivosti a útulnosti, je velmi podobné klasickým žárovkám. Evokuje teplo a domácí pohodu a proto budou tyto žárovky skvělou volbou do ložnic, dětských pokojů a obývacích prostor.
 
LED žárovka
 
Naopak pracovny, kuchyň či prostory kanceláří je vhodné osvětlovat spíše tónem studeným (5000 – 6000 Kelvinů). Chladný tón světla je pocitově neutrální, poskytuje dostatečné osvětlení pro pracovní plochy a je také vhodnou volbou při pocitu nedostatku světla, zejména v dlouhém zimním období, kdy se nám denního světla příliš nedostává.
 
LED žárovek najdete v našem eshopu nepřeberné množství, lze vybírat mezi nejrůznějšími typy a tvary a s jejich výběrem Vám rádi pomůžeme.
 
Nejlepší variantou je vyzkoušet si, jaké světlo Vám v místnostech vyhovuje a dle svých preferencí nakombinovat světelné zdroje tak, aby byl Váš domov útulný a jedinečný přesně podle Vašich přání.

Autor článku:

Michaela
Michaela Vedoucí zákaznického oddělení

Michaela je vedoucí zákaznického oddělení a našla si zálibu v inteligentním osvětlení a světelných zdrojích. Sdílí s vámi své nadšení prostřednictvím článků zaměřujících se například na výhody a fungování inteligentního osvětlení. Ale také radí, jak vybrat správný světelný zdroj a proč je výhodné myslet na LED technologii.

Slevy, novinky, inspirace

Přihlaste se k odběru newsletteru a nic vám neuteče.

Zeptejte se na cokoliv

Pavlína

Poradím s výběrem i technickými zádrhely.

515 555 111(Po-Pá, 7-18:00 hod.)

Zeptejte se
 
 
    
  
 
 

Doporučené produkty

Copyright © 1994 – 2023 Donoci, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Info o zpracování osobních údajů. i