Jak správně vybrat LED žárovku | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

515 555 111 , Po-Pá do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Jak správně vybrat LED žárovku

Po módní vlně úsporných žárovek, které nahradily léta užívané žárovky klasické přichází nejnovější osvětlovací technologie – LED svítidla.

Na začátku zmíněné úsporné žárovky a zářivková svítidla jsou podstatně efektivnější, díváme-li se na spotřebu elektrické energie. Avšak jejich nevýhodou je pomalejší start a stejně jako žárovky klasické mají vysokou povrchovou teplotu, obsahují nebezpečné látky a jsou velmi náchylné na mechanické poškození.
 

Výhody LED žárovky

Jednoznačně nejvýhodnější volbou po všech směrech je LED osvětlení. Jeho klady jsou nezpochybnitelné. Oproti klasické žárovce, která vyrábí především teplo a až jako vedlejší efekt světlo, jsou velmi ekonomické. LED žárovka spotřebuje asi jen 20 % energie pro stejný světelný efekt než žárovka klasická. LED žárovky skýtají opravdu velké množství dalších benefitů. Můžeme zmínit jednak jejich vysokou životnost – LED žárovky mají životnost udávanou v rozmezí 30 000 - 80 000 hodin, čili je nemusíte zdaleka tak často měnit. Vydrží až padesátkrát déle než klasická žárovka. Další nespornou výhodou je i jejich šetrnější ekologická stopa – na rozdíl od halogenových svítidel neobsahují žádné škodlivé látky jako je rtuť či olovo. Mohou být použity v jakémkoliv prostředí a jejich likvidace je šetrná k životnímu prostředí. V poslední době se také výrazně snížily pořizovací náklady těchto LED žárovek, což vede k narůstající oblibě LED osvětlení v interiéru i exteriéru. Jeho využití je vskutku všestranné.
 
Jak správně vybrat LED žárovku
 

Jak vybvrat LED žárovku

Je ale důležité vybrat vhodný typ osvětlení, aby byl jeho přínos co nejefektivnější. Podstatnou otázkou při správné volně LED žárovky je teplota chromatičnosti, nebo-li barva světla. Můžeme vybírat mezi teplou bílou, denní bílou a studenou bílou barvou světla. Tento údaj je vyjádřen pomocí Kelvinů (K), přičemž platí jednoduchá rovnice. Čím více Kelvinů, tím více je světlo zbarveno do bílé až modravé. Pokud řešíte otázku, jak zvolit vhodnou barevnost, doporučujeme řídit se jednoduchým vodítkem. V místnostech určeným k relaxaci a odpočinku je vhodné použít LED svítidla s teplou bílou barvou (2800 – 3300 Kelvinů). Toto zabarvení dodává pocit hřejivosti a útulnosti, je velmi podobné klasickým žárovkám. Evokuje teplo a domácí pohodu a proto budou tyto žárovky skvělou volbou do ložnic, dětských pokojů a obývacích prostor.
 
LED žárovka
 
Naopak pracovny, kuchyň či prostory kanceláří je vhodné osvětlovat spíše tónem studeným ( 5000 – 6000 Kelvinů). Chladný tón světla je pocitově neutrální, poskytuje dostatečné osvětlení pro pracovní plochy a je také vhodnou volbou při pocitu nedostatku světla, zejména v dlouhém zimním období, kdy se nám denního světla příliš nedostává. LED žárovek najdete v našem eshopu nepřeberné množství, lze vybírat mezi nejrůznějšími typy a tvary a s jejich výběrem Vám rádi pomůžeme.
 
Nejlepší variantou je vyzkoušet si, jaké světlo Vám v místnostech vyhovuje a dle svých preferencí nakombinovat světelné zdroje tak, aby byl Váš domov útulný a jedinečný přesně podle Vašich přání.
 

SOUVISEJÍCÍ produkty

Copyright © 1990 – 2017 Donoci, s.r.o.