0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Přihlášení
Registrace
Levý banner
Pravý banner

Zavolejte nám, jsme tu pro Vás

515 555 111 (Po-Pá, 7-20 hod.)
MENU
0 0
Nakupte ještě za 1 000
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Jak vybrat autožárovku?

O světelných zdrojích

Michaela

Správné žárovky do auta musí správně sedět, dostatečně dlouho vydržet, dát vám dost světla a zároveň nesmí příliš oslňovat. Abyste poznali, jestli tyto podmínky opravdu splňují, musíte si před nákupem položit několik otázek. Jaký vlastně typ žárovky koupit?

V návodu k obsluze vozu, případně po vyjmutí dosloužilé žárovky, zjistíte, jaký typ autožárovky je ve vašem světlometu. U moderních aut s oddělenými světly pro tlumená a dálková světla to budou jednovláknové patice autožárovek H7, u jednodušších světel dvouvláknové žárovky do auta H4. Toto označení je uvedeno na krabičce i na patici autožárovky.

Důležité je také sledovat napětí žárovky do auta a její příkon. Do osobních aut musejí mít homologované autožárovky pro noční a denní svícení vždy 12 V a 55 W příkon. U nákladních vozů pak napětí 24 V. Tyto údaje najdete přímo na autožárovce žárovce.

Homologované led autožárovky jsou samozřejmě s nižšími hodnotami, ale jejich přepočet LED hodnot na klasickou žárovku musí přesně odpovídat.

 
U chytrých aut ale často nelze vyměnit klasickou žárovku do auta za ledkovou, protože auto vnímá LED žárovku, díky její nízké spotřebě, jako prasklou žárovku. 

Tento problém dokáže vyřešit označení CAN BUS. Pokud je u žárovky toto označení, znamená to, že vám moderní automobily nebudou hlásit prasklou žárovku, ani detekovat nízkospotřebovou LED autožárovku, která tímto bude svítit.

 

Jakou tedy autožárku vybrat?

Možná vám pomůže následující přehled.
 
 autozarovky
 

Jak poznat homologovanou žárovku do auta? 

Krabička nebo přímo žárovka musí mít homologační značku ve tvaru E + číslo země. Pro ČR je to 7, Holandsko má například E4. Ale ani zde nemáme jistotu, zda autožárovka opravdu prošla zkouškou nebo zda se jedná o plagiát.

Proto je velmi důležité nakupovat tento sortiment autožárovek od známých značek nebo od tradičních výrobců, kteří jsou schopni hodnověrně předložit doklad o schválení autožárovky pro provoz na pozemních komunikacích.

Autor článku:

Michaela
Michaela Vedoucí zákaznického oddělení

Michaela je vedoucí zákaznického oddělení a našla si zálibu v inteligentním osvětlení a světelných zdrojích. Sdílí s vámi své nadšení prostřednictvím článků zaměřujících se například na výhody a fungování inteligentního osvětlení. Ale také radí, jak vybrat správný světelný zdroj a proč je výhodné myslet na LED technologii.

Doporučené produkty

Akce a novinky přednostně na váš e-mail

Vše okolo svítidel, tipy, vychytávky a návody. Jednou za čas přímo do e-mailu.

Odhlásit odběr

Copyright © 1994 – 2019 Donoci, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.