0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Přihlášení
Registrace
Levý banner
Pravý banner

Zavolejte nám, jsme tu pro Vás

515 555 111 (Po-Pá, 7-20 hod.)
MENU
0 0
Nakupte ještě za 500
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Jak vybrat lampy a lampičky pro naše školáky?

Poradna
Odpověděl:
Michaela

Odpověď:

Začínáte se připravovat na nový školní rok a přemýšlíte, jakou stolní lampičku svému školákovi pořídit? Poradíme vám, jak vybrat tu správnou, aby se zalíbila a zároveň si u ní „nekazil“ oči.

Začínáte se připravovat na nový školní rok a přemýšlíte, jakou stolní lampičku svému školákovi pořídit?  Poradíme vám, jak vybrat tu správnou, aby se zalíbila a zároveň si u ní „nekazil“ oči. Stolní lampičky jsou u malých školáků velmi oblíbené, je ale potřeba myslet na jejich parametry. A také na to, za jak dlouho se Vašemu potomkovi přestane dětská lampička s motivem oblíbené postavičky líbit.

Lampičky na dětský stůl 

Prvňáčkům pořiďte kvalitní lampu, vydrží jim totiž spoustu let. Zásad, podle čeho vybírat, je hned několik. Volte podle toho, aby správně směřovala světlo na daný prostor. Na výběr je z mnoha variant. Lampy s kloubem, s pohyblivým ramenem nebo s ohebným krkem. Jednou ze stále oblíbenějších variant je dotykové zapínání. Pokud chcete používat klasický spínač, můžete si vybrat, jestli má být umístěný na kabelu nebo na těle lampy.
 
Volte LED žárovku, vydává tlumené teplé světlo, dítě se o ni nespálí a její jas jej nebude oslňovat. Moderní variantou jsou lampy napájené pomocí USB. Pokud už Vaše dítě pracuje s počítačem, nebudete potřebovat ani zásuvku navíc. Roli hraje samozřejmě i barva. Většina výrobců vyrábí lampy v různých barevných provedeních. Vybere si tedy opravdu každý a lampa zapadne do celkového ladění pokoje. Pokud budete lampu používat i jako zdroj světla například před usnutím, můžete si vybrat ze stmívatelných světel. Jestli si váš školák rád čte v posteli, pořiďte mu lampu s klipem, který lze připevnit na noční stolek nebo poličku.
 
Pokud máte doma teenagera, určitě ho upoutá zajímavý design nebo technické novinky jako je například lampa na dálkové ovládání, lampa s displejem, který zobrazuje datum, čas a teplotu nebo lampa s módem změny barvy. Nezapomínejte, že v pokoji při psaní úkolů nestačí jedno světlo. Nesmí chybět i centrální světlo, podívejte se na naši nabídku stropních svítidel do dětských pokojů. Vybírejte lampičku s dětmi, bude se jim potom déle líbit. Děti se u ní stráví hodně času a je důležité, aby se u ní cítili příjemně.
 
Po nákupu nezapomeňte lampu na stůl umístit správně. Světelný zdroj by neměl být moc blízko od pracovní plochy, aby nevytvářel nepříjemný kontrast světla a stínu. K pravákům má světlo přicházet zleva a k levákům opačně. Při práci s počítačem by mělo světlo osvětlovat stěnu za monitorem. Sníží se kontrast mezi svítící obrazovkou a jejím tmavým okolím. To můžete vyřešit některým z našich nástěnných svítidel. Rodičům i dětem přejeme úspěšný start do nového školního roku.
 
                      
 

Autor článku:

Michaela
Michaela Vedoucí zákaznického oddělení

Michaela je vedoucí zákaznického oddělení a našla si zálibu v inteligentním osvětlení a světelných zdrojích. Sdílí s vámi své nadšení prostřednictvím článků zaměřujících se například na výhody a fungování inteligentního osvětlení. Ale také radí, jak vybrat správný světelný zdroj a proč je výhodné myslet na LED technologii.

Doporučené produkty

Akce a novinky přednostně na váš e-mail

Vše okolo svítidel, tipy, vychytávky a návody. Jednou za čas přímo do e-mailu.

Odhlásit odběr