Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0
Nakupte ještě za 500
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Jak na osvětlení bazénu?

Exteriér
Odpověděl:
MonikaMonika

Odpověď:

Dohodli jste se s rodinou, že si pořídíte bazén či už jej doma máte? Každopádně i takový bazén byste měli mít správně, vhodně a bezpečně osvětlen.

V případě, že si pořizujete zcela nový bazén, máte samozřejmě více možností, jelikož si můžete dobře promyslet, jak si do něj, případně kolem něj venkovní svítidla rozmístíte. Ovšem beze sporu lze osvětlení kolem bazénu vyřešit i v případě, že jste na něj při pořizování zapomněli a vše budete řešit až teď. Rozhodně jsou svítidla u bazénu a jeho okolí velmi důležitá. Bezpečí je samozřejmě na prvním místě. Ale také to, abyste se zde cítili hezky a svítidla bazénu dodala to pravé kouzlo.Když si pořizujete svítidla k bazénu a jeho okolí, hraje velmi podstatnou roli také design. V první řadě jde však samozřejmě o bezpečnost. S ohledem na fakt, že tyto bazénovky, které do bazénu budete chtít umístit, se budou neustále potýkat s vodou a další vlhkostí, musíte na tento fakt brát velký ohled. Tím chceme říct, že je nutné se zaměřit na ta svítidla, u kterých bude vysoké IP krytí. Pokud se zaměříte na svítidla s alespoň IP 65, je to značka ideál. Ale na těchto místech rozhodně platí, čím vyšší IP, tím lépe. Osvětlení s takto vysokým IP krytím je právě k bazénu a jeho okolí to pravé. Strach, že vám se svítidly u bazénu dojde ke zkratu či vás nějak ohrozí na vašem bezpečí, mít už potom nemusíte.Skvělou a vhodnou variantou jsou třeba některé kousky z řady LED osvětlení či podobná venkovní svítidla. Vše je podmíněno pouze vaším vkusem a tím, jaký typ bazénu máte. Velmi důležitou roli hraje také správné rozvržení, neboť je důležité vědět, kde se v bazénu pohybujete. Tudíž by měl být bazén v každém koutu osvětlen. Nejlépe je osvětlení umístit z boční strany, a dodržet mezi nimi dostatečnou vzdálenost. Svítidla by měla ideálně olemovat celý bazén. Pokud vlastníte bazén větších rozměrů, kde je přístup do bazénu po schodech, i sem je potřeba dát svítidlo, díky kterému se vám bude do bazénu dobře vstupovat. Jejich faktické umístění a instalaci však není vhodné provádět vlastními silami. Je opravdu nutné nechat tuto práci odborníkovi, aby vše splňovalo bezpečnostní normy, abyste vy a vaše rodina či přátelé byli v bezpečí.


Okolí bazénu a jeho přístupová cesta

Osvětlení bazénu jako takového hraje bezpochyby tu nejdůležitější roli. K bazénu se ovšem musíte také nejprve dostat, a to je důvod osvětlit i jeho okolní prostor a celou cestu po které se k němu dostanete. Okolí bazénu může být osvětleno třeba různými solárními svítidly.

Na přístupovou cestu se budou hodit nájezdová svítidla. Z hlediska doladění designové stránky celého okolí je dobré kolem bazénu rozmístit nějakou tu zahradní lampu. Ty se snažte rozmísit hlavně tak, aby byly v dostatečné vzdálenosti od bazénu a při vstupu do něj vám nezavazely. Ovšem neměly by být ani moc daleko, aby splňovaly svůj hlavní účel, kterým je osvětlení okolí bazénu.


Autor článku:

Monika
Monika E-commerce specialista

Monika má na starost e-commerce oddělení a je fanynkou venkovního osvětlení. Díky ní zjistíte, jaké zrovna frčí trendy ve světě venkovních svítidel. A třeba i to, jak na efektivní osvětlení zahrady a okolí domu.

Slevy, novinky, inspirace

Přihlaste se k odběru newsletteru a nic vám neuteče.

Zeptejte se na cokoliv

Pavlína

Poradím s výběrem i technickými zádrhely.

515 555 111(Po-Pá, 7-18:00 hod.)

Zeptejte se
 
 
    
  
 
 

Doporučené produkty

Copyright © 1994 – 2024 Donoci, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Info o zpracování osobních údajů. i