0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Přihlášení
Registrace
Levý banner
Pravý banner

Zavolejte nám, jsme tu pro Vás

515 555 111 (Po-Pá, 7-18:00 hod.)
MENU
0 0
Nakupte ještě za 500
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Jak na osvětlení bazénu?

Exteriér
Odpověděl:
Monika

Odpověď:

Rozhodli jste se pořídit si bazén či už jej doma máte? V každém případě, i takový bazén by měl být správně, vhodně a bezpečně osvětlen.

Pokud si bazén teprve pořizujete, máte samozřejmě více možností, jelikož si můžete dobře promyslet, jak si do vašeho, případně kolem vašeho bazénu svítidla rozmístíte. Samozřejmě jde však vše vyřešit i v případě, že jste na osvětlení zapomněli a vše budete dohánět až nyní. Každopádně osvětlení bazénu a jeho okolí je velmi důležité. Bezpečnost je samozřejmě v první řadě, ale také proto, aby vám zde bylo příjemně a osvětlení bazénu dodalo to pravé kouzlo a vy jste se zde cítili útulně.


Při pořizování svítidel do bazénu hraje důležitou roli estetická stránka. Na prvním místě jde však samozřejmě o bezpečnost. Vzhledem k tomu, že tato "bazénová svítidla", která do bazénu budete chtít umístit, budou v neustálém přímém kontaktu s vodou, musíte na tento fakt brát velký zřetel. Tím samozřejmě máme na mysli, vybírat taková svítidla, která mají vyšší IP krytí. Ideální je, když budete vybírat taková, která mají alespoň IP 65, ale zde samozřejmě platí, čím více, tím lépe. Svítidla s takto vysokým IP krytím jsou přímo k těmto účelům vybavena. Nemusíte se tedy bát, že vám svítidla zkratují či vás budou ohrožovat na vašem bezpečí.


 
 
Vhodná jsou například některá LED svítidla či další venkovní svítidla. Záleží na vašem vkusu a na tom, jaký bazén máte. Podstatné je také rozmístění, neboť je důležité vědět, kam plavete. Tudíž celý bazén by měl být kolem dokola osvětlen. Nejlépe je svítidla rozmístit z boku, a dodržovat určitou vzdálenost mezi sebou. Svítidla by měla dobře zachytit celý tvar bazénu. Pokud disponujete větším bazénem, kde do vody vedou schody, i sem je dobré umístit svítidlo, aby se vám do bazénu dobře vstupovalo.
 
Co se týče instalace, v tomto případě není vhodné provádět ji sami. Je skutečně potřeba, aby se této práce chopil odborník, aby vše splňovalo bezpečnostní normy a vy i vaši blízcí jste byli v bezpečí a mohli si tak užívat u bazénu příjemné chvíle.
 
null 

Okolí a přístupová cesta k bazénu

Osvětlení bazénu jako takového je samozřejmě nejdůležitější. K bazénu však musíte také dojít, a proto je neméně důležité osvětlit i okolí bazénu a samotnou přístupovou cestu k němu. Pokud jste nestihli osvětlit přímo bazén, bude pro vás osvětlení jeho okolí nyní tou nejdůležitější věcí. V okolí bazénu můžete umístit například některé ze solárních svítidel. Přístupovou cestu pak můžete osvítit například některými z nájezdových svítidel. Aby vám k sobě poté vše ladilo, je dobré okolí bazénu doplnit o některé ze zahradních lamp, které můžete různě rozmístit do takové vzdálenosti, aby u bazénu nezavazela a vy jste při vstupu do něj o svítidla nezakopávali, ale aby zároveň svítidla nebylo moc daleko a splňovala svůj účel.
 
null 

Autor článku:

Monika
Monika E-commerce specialista

Monika má na starost e-commerce oddělení a je fanynkou venkovního osvětlení. Díky ní zjistíte, jaké zrovna frčí trendy ve světě venkovních svítidel. A třeba i to, jak na efektivní osvětlení zahrady a okolí domu.

Zeptejte se na cokoliv

Pavlína

Poradím s výběrem i technickými zádrhely.

515 555 111(Po-Pá, 7-18:00 hod.)

Zeptejte se
 
 
 
 
 
 

Doporučené produkty

Akce a novinky přednostně na váš e-mail

Vše okolo svítidel, tipy, vychytávky a návody. Jednou za čas přímo do e-mailu.

Odhlásit odběr

Copyright © 1994 – 2021 Donoci, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Info o zpracování osobních údajů. i