0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Přihlášení
Registrace
Levý banner
Pravý banner

Zavolejte nám, jsme tu pro Vás

515 555 111 (Po-Pá, 7-20 hod.)
MENU
0 0
Nakupte ještě za 1 000
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Solární svítidla

Venkovní osvětlení domu

Monika

Pokud byste rádi decentní, ale přesto efektivní osvětlení vašeho domu i zahrady a jste ochotni investovat pouze do pořízení svítidel, nikoli už do nákladů spojených s jejich provozem, pořiďte si solární svítidla.

Výhody solárního osvětlení

Nespornou výhodou solárních svítidel je, že se nemusíte zabývat jejich napájením a instalací elektrických kabelů. Především tedy majitelé zahrad bez zdroje elektrické energie mohou jásat. Rodiče a majitelé domácích mazlíčků zase ocení bezpečnost nízkého 12V napětí. Solární osvětlení nijak neoslňuje, je tedy příjemné na pohled, výhodou je i dlouhá životnost, jednoduchá instalace i uvedení do provozu a nenáročnost na údržbu a obsluhu. Mimoto je osvětlení z obnovitelných zdrojů zadarmo a šetrné k životnímu prostředí.
 

Složení a princip solárního svítidla

Jde o komplexní elektronické zařízení, jehož nejdůležitější součástí je solární panel, dále jsou to samodobíjecí akumulátor, senzory stmívání, LED diody, senzory pohybu a samotná konstrukce svítidla. Každé svítidlo má vlastní solární panel, který v průběhu dne absorbuje energii ze slunečního záření, následně ji přemění na elektrickou energii a tu pak ve vysoce účinných bateriích uskladní. Jakmile se zešeří, světla začnou svítit. 

Solární i LED technologie

Každá technologie jde mílovými kroky kupředu a nejinak je tomu i u solárního osvětlení. Starší technologie reaguje na tmu a světlo rozsvícením nebo zhasnutím, pokročilejší solární svítidlo obsahuje i čidlo, které reflektuje pohyb (hodí se kupříkladu ke vchodovým dveřím) a momentálně nejmodernější a nejefektivnější je LED osvětlovací technika s detektorem pohybu (funkce pro úsporu energie) - detekční úhel může být až 140° a po opuštění vymezeného prostoru se světlo samo vypne, soumrakovým spínačem - svítidla se zabudovaným senzorem stmívání se za šera automaticky rozsvěcují a při rozednění se samy vypnou, a dále se samostatným solárním modulem, který také skýtá mnohé výhody.
 

Vhodné umístění a výdrž

Je vhodné volit taková místa, na která co nejdéle dopadá sluneční světlo (platí samozřejmě i pro samostatné solární moduly). Dnes už je však většina zařízení vybavena poměrně silnou baterií, takže se dokáží vypořádat i se zataženou oblohou. Solární panely se tak zvládnou nabít i bez přímého slunce. Průměrná doba svícení je 6-8 hodin v kuse. Záleží na slunečních podmínkách, použitém LED zdroji a akumulátoru. 

Použití v praxi

Solární svítidla nemají takový výkon jako osvětlení napájené ze sítě, jsou tak vhodná především jako doplňkové či dekorační osvětlení, avšak k orientaci za tmy jsou plně dostačující (díky vyššímu počtu vysoce svítivých LED diod lze u solárního osvětlení docílit lepší svítivosti a osvětlení většího prostranství). Poslouží vám tak kupříkladu k osvětlení chodníčků, příjezdových cest, k ohraničení bazénu, k domovním dveřím, nasvícení domovního čísla atd.
 
V naší nabídce naleznete svítidla klasická k zápichu do země, závěsné lampy, stojací lampy či sloupky, svítidla nástěnná a bodová. Svítidla různorodých designů poslouží jako dekorační prvky, které vaši zahradu zpestří a dodají jí šmrnc i za denního světla. Mnohdy poutavé, vtipné a originální kousky tak můžete klidně rozmístit do prostranství zahrady, kde se budou skvěle vyjímat a pohled na ně bude těšit nejen vaše děti. Existují v provedení různých postaviček, zvířátek či květin, barevné nebo efektní s měnícími a prolínajícími se barvami.
 
 
Pro náročnější uživatele máme v nabídce speciální nástěnné solární senzorové LED reflektory, ideální pro použití na zahradní zdi nebo venkovní stěny a sloupkové solární senzorové LED reflektory vhodné k příjezdové cestě, na terasu, ale i zahradu. Existují i speciální podvodní reflektory, které můžete umístit do bazénu, okrasného jezírka či vodopádu.

Uvedení do provozu

K uvedení do provozu 12V svítidla potřebujete transformátor pro nízkonapěťové osvětlení (měnič AC/DC 230/12V), který koupíte buď přímo se svítidlem nebo je možné ho dokoupit zvlášť. Napájení je možné i přes 12V baterii, kde není potřeba měnič a lze ji dobíjet solárním panelem.
 
Sluneční záření je nevyčerpatelným zdrojem energie a jeho odběr vás nic nestojí. Pokud tedy využít nějakou energii, využijte tu sluneční. Je to ekologické, bezpečné a zadarmo! A preferujete-li příliš neoslňující osvětlení, které úžasně dotvoří celkovou atmosféru zahrady po setmění, solární technologie je přesně to pravé pro vás!
 nej
 
 

Autor článku:

Monika
Monika E-commerce specialista

Monika má na starost e-commerce oddělení a je fanynkou venkovního osvětlení. Díky ní zjistíte, jaké zrovna frčí trendy ve světě venkovních svítidel. A třeba i to, jak na efektivní osvětlení zahrady a okolí domu.

Doporučené produkty

Akce a novinky přednostně na váš e-mail

Vše okolo svítidel, tipy, vychytávky a návody. Jednou za čas přímo do e-mailu.

Odhlásit odběr

Copyright © 1994 – 2019 Donoci, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.