Skladem 1.180.000 svítidel Až 60 dní na vrácení zboží Záruka na svítidla až 5 let Doprava zdarma nad 500 Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Přihlášení
Registrace
Levý banner
Pravý banner

Zavolejte nám, jsme tu pro Vás

515 555 111 (Po-Pá, 7-18:00 hod.)
MENU
0 0
Nakupte ještě za 500
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Jak vybrat vitrážová svítidla?

Interiér
Odpověděl:
Monika

Odpověď:

Pro milovníky neobvyklých kousků zařízení domu či bytu je zde připravena originální nabídka vitrážových svítidel Tiffany. Ale co si vlastně pod tímto názvem představit?

Co to vlastně jsou vitrážová svítidla? 

Vitrážová svítidla Tiffany získala svůj název právě po svém objeviteli, kterým se stal výrobce a umělecký sklář Luis Komfort Tiffany. Jde o oživení a zmodernizování vitráží jako takových. Velmi zajímavý vzhled a originalita vitrážových svítidel je zapříčiněna hlavně jejich ruční výrobou a propracovaností. Jsou vyráběna technikou, která spočívá ve spojování opracovaných skleněných kousků skla. Spojování těchto sklíček je prováděno za horka měděnou páskou. Některá svítidla jsou spíše decentních barev, na jiných je naopak spousta krásných pestrých barevných sklíček. Co se týče povrchu svítidel, ne vždy je zcela hladký. Vzhledem k jejich ruční výrobě a již zmiňované propracovanosti každého kousku, jsou záměrně na některých typech výstupky či nerovnosti, čímž jsou právě tato vitrážová svítidla tolik originální a krásná.

Kam se hodí vitrážová svítidla

Dříve se vitrážový styl nejčastěji objevoval v kostelích, chrámech či podobných zástavbách. V dnešní době je tento styl velmi žádaný i v klasických domácnostech, ale také v různých stylových kavárnách a mnoha dalších.Tato svítidla se skvěle hodí do interiérů, u kterých potřebujeme docílit prosvětlení či optického zvětšení. Tento styl osvětlení se velmi dobře snoubí se světlejšími barvami, snad nejlépe s bílou. Svoje uplatnění naleznou tato svítidla také v místnostech s velkými okny, tudíž tam, kde o propustnost venkovního světla není nouze. Sladit je lze také s ostatním nábytkem, například s některými vitrážovými poličkami a mnoha dalšími. Místnost s těmito svítidly bude vypadat skutečně honosně.
V případě, že se pro tento styl osvětlení rozhodnete, doporučujeme vám sladit si v místnosti v tomto designu všechna svítidla. Je tedy možné si pořídit nejen vitrážový lustr či stropní svítidlo, ale samozřejmě také svítidlo nástěnné a lampy. Je zde spousta typů, kde je v naprosto stejném provedení jak právě lustr tak i lampa.
 
Pokud jsou tedy tato vitrážová svítidla Tiffany právě váš šálek kávy, stačí si je všechna prohlédnout a vybrat si právě to, které se vám líbí nejvíce.
nullnull

Autor článku:

Monika
Monika E-commerce specialista

Monika má na starost e-commerce oddělení a je fanynkou venkovního osvětlení. Díky ní zjistíte, jaké zrovna frčí trendy ve světě venkovních svítidel. A třeba i to, jak na efektivní osvětlení zahrady a okolí domu.

Zeptejte se na cokoliv

Pavlína

Poradím s výběrem i technickými zádrhely.

515 555 111(Po-Pá, 7-18 hod.)

Zeptejte se
 
 
 
 
 
 

Doporučené produkty

Akce a novinky přednostně na váš e-mail

Vše okolo svítidel, tipy, vychytávky a návody. Jednou za čas přímo do e-mailu.

Odhlásit odběr