0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Přihlášení
Registrace
Levý banner
Pravý banner

Zavolejte nám, jsme tu pro Vás

515 555 111 (Po-Pá, 7-20 hod.)
MENU
0 0
Nakupte ještě za 1 000
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Bodová svítidla, praktická a moderní

Osvětlení interiéru

Lucie

Bodová svítidla získávají na popularitě. A to nejen proto, že pomohou vytvořit, v kombinaci s centrálním svítidlem, dokonalé osvětlení interiéru. Ale především proto, že díky různým typům nabízejí opravdu variabilní využití.

Bodová svítidla získávají na popularitě. A to nejen proto, že pomohou vytvořit, v kombinaci s centrálním svítidlem, dokonalé osvětlení interiéru. Ale především proto, že díky různým typům nabízejí opravdu variabilní využití.

Bodová svítidla jsou nejen praktická, ale také velice moderní. V dnešní době se můžete setkat s mnoha barevnými i materiálovými kombinacemi, takže vaše bodové osvětlení lehce sladíte s okolním interiérem.

Co se týče typů bodových svítidel, můžete vybírat z downlight bodového osvětlení, spotů, dětských bodovek i solárního bodového osvětlení. A protože každý má pokoje jinak velké a potřebuje tak bodová svítidla různých velikostí, jsou tu bodová svítidla od menších, jedno žárovkových až po větší, kam patří žárovek několik, a které tím pádem osvětlí i větší plochu než bodovky s jednou žárovkou.
 
Bodové osvětlení downlight – Takto se označují bodová svítidla, která lze vestavět (zapustit) přímo do stropu. Svítidla tak nezabírají místo a proto se hodí především do místností s nízkým stropem, jakou jsou koupelny chodby či toalety. Ač se instalace těchto bodovek může zdát jako náročná, není tomu tak. S manuálem, které obsahuje každé balení to hravě zvládne každý zkušený elektrikář.

Spoty – Jako spoty se vlastně označuje veškeré bodové osvětlení, která se nezapouští. Tato svítidla pouze připevníte ke stropu jako klasické nástěnné svítidlo. Největší výhodou bodového osvětlení spotů, je především směrovatelnost světla. Jednotlivé lampičky lze totiž ve většině případů natočit jakýmkoli směrem a vytvořit tak požadované osvětlení.

Dětská bodové osvětlení tvoří spoty, ale s dětskými motivy. Najít tu tak můžete kupříkladu kytičky, včeličky, motýlky a spoustu dalších zvířátek, stejně jako pohádkových postav či jen pastelových barev.

Solární bodová svítidla neosvětlují interiér nýbrž exteriér. Oproti ostatním typům bodového osvětlení nepotřebují sítové napájení. Tohle bodové osvětlení si totiž vystačí pouze se sluneční energií. Ta přes den nabíjí vestavěný akumulátor, který v noci vytváří elektrickou energii a svítidlo tak krásně ozáří přístupové cesty, skalku či okrasný keřík.

Vyberte si to pravé bodové svítidlo!


Autor článku:

Lucie
Lucie Produktový specialista

Lucie je specialistkou marketingu se zájmem o interiérové osvětlení. Pravidelně pro vás chystá články se zaměřením na osvětlení interiéru, nové trendy a především tipy, jak na to, aby byl váš domov útulný a zároveň krásně osvětlený.

Akce a novinky přednostně na váš e-mail

Vše okolo svítidel, tipy, vychytávky a návody. Jednou za čas přímo do e-mailu.

Odhlásit odběr

Copyright © 1994 – 2019 Donoci, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.