0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Přihlášení
Registrace
Levý banner
Pravý banner

Zavolejte nám, jsme tu pro Vás

515 555 111 (Po-Pá, 7-20 hod.)
MENU
0 0
Nakupte ještě za 1 000
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Invaze LED svítidel!!!

LEDkové osvětlení

Monika

Vše co jste chtěli vědět o LED svítidlech! Typy LED svítidel, jejich vlastnosti, výhody a nevýhody.

V současné době se trendy osvětlení přesouvají směrem k úspornosti, proto jsme také zažili boom úsporných (kompaktních) žárovek, a v současné době pomalu očekáváme totéž i u LED (Light Emitting Diode) svítidel, která jsou ještě úspornější a mají ještě delší životnost i ve srovnání proti úsporným žárovkám.

Led svítidla vs. úsporné žárovky

LED svítidla vydrží až 50 000 hodin oproti 8 - 15 000 u úsporných žárovek, současně mají další výhodu ve svém okamžitém náběhu na plný výkon. Navíc LED svítidla fungují na principu přímého vyzařování, tedy prakticky bezztrátově, jen s minimálním vyzařováním tepla.

Vyzařované světlo

LED svítidla nevyzařují přímo bílé světlo, takže se v nich používají buď speciální čipy, nebo luminofory, jejímž působením se barva ve výsledku namíchá do bílé. V současnosti se bílé používají převážně dva odstíny, studená 6000 Kelvinů a teplá 3000 Kelvinů. (Údaj o teplotě vychází ze slunečního spektra.)

Nevýhody LED svítidel

Nevýhodou LED svítidel je nutnost použít speciální transformátor,protože dioda funguje na stejnosměrný proud, s cenou kolem tří set korun. Naštěstí jej můžeme umístit i poměrně daleko od vlastního svítidla, výrobci většinou udávají do padesáti metrů.
Jednou z mála nevýhod
LED svítidel je zatím jejich poměrně malý výkon, proto při vybírání svítidel do bytu musíme pečlivě uvažovat nad použitím jednotlivých svítidel.

Na co pamatovat

Měli bychom pamatovat na kvalitní osvětlení každé místnosti, a to znamená vhodně kombinovat různé typy svítidel (Integrovaná stropní, bodová, lustry, nástěnná) i různé typy jejich principů (úsporné žárovky,zářivková svítidlai LED)

 

Autor článku:

Monika
Monika E-commerce specialista

Monika má na starost e-commerce oddělení a je fanynkou venkovního osvětlení. Díky ní zjistíte, jaké zrovna frčí trendy ve světě venkovních svítidel. A třeba i to, jak na efektivní osvětlení zahrady a okolí domu.

Akce a novinky přednostně na váš e-mail

Vše okolo svítidel, tipy, vychytávky a návody. Jednou za čas přímo do e-mailu.

Odhlásit odběr

Copyright © 1994 – 2019 Donoci, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.