Moderní lustry versus klasické | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

volejte 515 555 111 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Moderní lustry versus klasické

Datum: 1.5.2012

Máte rádi moderní, neobvyklá a nadčasová svítidla? Nebo upřednostňujete klasiku, eleganci a tradici?

Stropní osvětlení, především lustr, je dominantou celé místnosti a ostatní svítidla se stávají spíše jeho doplňkem. Výrobci na to zajisté reagují a vytvářejí stále nové, neobvyklé modely – moderní lustry. Ovšem mnoho zákazníků upřednostňuje klasické lustry nebo rustikální lustry, samozřejmě v novém modernějším kabátě.

Moderní lustr

    Moderní svítidla, nejen stropní, ale i nástěnná či lampičky, by měla být „moderní“ jak po stránce designové, tak i technické. Pojem moderní je velmi široký, ale většinou tato svítidla poznáme podle nadčasového vzhledu, neobvyklého tvaru nebo výrazných barev. Oproti klasickému závěsnému lustru stojí lustr na lanku, který je velmi oblíbený a je vhodný jako svítidlo do obývacího pokoje nebo jako svítidlo do jídelny. Častěji ovšem v domácnostech nalezneme tzv. přisazený lustr. Což neznamená, že by byl o něco méně moderní. Stejně tak křišťálový lustr, již dávno není známkou staré doby a klasických svítidel. Tvar a zdobení těchto lustrů jim dává známku originality a stávají se i uměleckým doplňkem. Také bychom mezi moderní lustry mohli zařadit kategorii tzv. retro svítidel. Ač se nabízí opak, retro sice působí jako klasika, ale jedná se často o velmi moderní osvětlení s určitými klasickými či staršími prvky.


                                                                                        Klasický lustr

    Klasickými lustry rozumíme svítidlo, které má jednoduché známé linie, tradiční barvu a je tvořeno známými materiály. Jistě, takové pravidlo neplatí vždy, pouze přibližuje, jak lze také rozeznat moderní a klasický lustr. Takové osvětlení volí lidé často z důvodů, že se nejlépe hodí do celkového interiéru bytu či domu. Stejně jako u moderních svítidel i klasické lustry jsou jak závěsné (lustr na lanku, lustr na řetězu), tak lustry přisazené. Lustry ratanové jsou velmi specifické a vhodné do místností s podobným nábytkem a dalšími doplňky (svítidla nástěnná, bodová, lampy, aj.). To se týká i vitrážových lustrů TIFFANY.


Copyright © 1990 – 2017 Donoci, s.r.o.