Na co dát pozor při výběru LED žárovky? | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

515 555 111 , Po-Pá do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie
 

Buďte s námi v kontaktu

   
 
          
 
       

Hodnocení od našich zákazníků

rychlé dodání, perfektní zabalení, aby se lustr nerozbil

ověřený zákazník

Skvělá komunikace s obchodem,rychlost vyřízení objednávky a dodání zboží.DOPORUČUJI.

Vweny

  • dobré

ověřený zákazník

Na co dát pozor při výběru LED žárovky?

Datum: 3.3.2016

LED žárovky patří k nejčastěji vyhledávanému typu osvícení. Každá žárovka může mít jiné parametry a ne každá se hodí do všech místností. Jaké hodnoty se vyplatí sledovat?

LED žárovky patří k nejčastěji vyhledávanému typu osvícení. Každá žárovka ale má jiné parametry a ne všechny se hodí do všech místností. Jaké hodnoty se vyplatí sledovat?

Investujte do budoucnosti

První otázkou před nákupem je: "Proč?" Odpověď je velice snadná. LED žárovky nabízejí širší možnosti výběru, jsou úspornější a můžou se pochlubit i dlouhou životností, která dosahuje řádově stovek až tisíců hodin. Při dlouhodobém svícení se znatelně projeví také vznikající úspory kompenzující vyšší pořizovací cenu. Investovat do LED žárovek se vyplatí už jen kvůli nižšímu příkonu. Ve srovnání s klasickými žárovkami se jedná o skok v řádu desítek wattů. 

LED technologie se projevuje nejen na úsporách a životnosti, ale také na vysoké účinnosti nebo okamžitým rozsvícení, které chybí úsporným žárovkám. LED žárovky jsou také odolnější v případě opakovaného vypínání a zapínání. Při využívání LED žárovek se může úspora vyšplhat až na osmdesát procent.

 


 
Jak si vybrat LED žárovku

Nejdůležitější jsou lumeny

Nejvyhledávanějšími jsou žárovky se závity E27 (velký závit) a E14 (malý závit), jejichž určujícím prvkem je svítivost. Ta se udává v lumenech a poznáte podle ní, jakou LED žárovkou nahradit staré wolframové. Vyměnit čtyřicetiwattovou žárovku můžete za novou se svítivostí kolem 400 lumen

Další otázkou, kterou je třeba si před koupí položit je, do které místnosti si chcete nové světlo pořídit. Při výběru je vždy třeba zohlednit potřeby jednotlivých místností. Do LED lustrů umístěných v obývacím pokoje se vyplatí pořídit žárovku s barvou světla kolem 2 700 — 3 000 K. Barva světla udává, jak teplý odstín světla žárovka poskytne. Pro relaxaci se hodí žárovky s nižší hodnotou a teplejšími barvami. Hodnota kolem 3 000 je nejčastěji nabízený typ světla, který mají i běžné žárovky. Vyšší hodnoty v rozmezí 4 500 až 6 000 K nabízejí příjemné denní světlo vhodné například ke sledování televize. Nad 6 500 K jde pak studené světlo ideální na práci, do kanceláří nebo se využívá v halách.

Při koupi LED žárovky se vždy rozmyslete, kam ji potřebujete, jaký závit bude nejvhodnější, a v neposlední řadě si vyberte správný ekvivalent starých wolframových žárovek. Nebojte se investovat do své budoucnosti.

Copyright © 1990 – 2017 Donoci, s.r.o.