Je lepší zářivka, nebo LED žárovka? | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

515 555 111 , Po-Pá do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Je lepší zářivka, nebo LED žárovka?

Datum: 3.2.2014

Jaké jsou výhody a nevýhody zářivky a LED žárovky?

Je jasné, že doba klasických žárovek a i o něco lepších halogenových žárovek se kvůli jejich velké spotřebě energie pomalu chýlí ke konci. Současnost i budoucnost přeje LED žárovkám nebo kompaktním zářivkám (úsporkám). Pro který typ se ale při koupi rozhodnout? 

Více výhod má LED žárovka

Zářivky i LED žárovky mají podle výzkumu časopisu dTest podobnou účinnost, oba zdroje z jednoho wattu vyrobí průměrně 50 lumenů. Oba lze bez problému použít jako náhradu klasické vláknové žárovky, protože  jsou kompatibilní se závity E27 a E14.
 
Největší předností LED žárovek je jejich dlouhá životnost, zhruba 25 000 hodin. Ledky také mají nulový náběh na plný výkon a neobsahují rtuť, takže nemusejí být likvidovány jako zvláštní odpad. Nevadí jim rovněž časté zapínání a vypínání, zatímco zářivky se častým rozsvěcováním ničí. U zářivek se doporučuje doba mezi zapnutím a vypnutím alespoň 30 minut.

Na druhou stranu to, co hraje pro zářivky, je nižší pořizovací cena. Koupíte je nejméně o polovinu levněji než LED žárovky. Přesto ale při delším časovém srovnání (více v článku Kolik peněz uspoříte s LED žárovkou?) jsou nakonec ledky pro svícení výhodnější.
LED žárovky jsou velmi flexibilní, lze je použít do každé místnosti. Nejvhodnější jsou do bodových a designových světel.
 

Fotogalerie

Související články

Co lze vyčíst na krabičce žárovky?

Co lze vyčíst na krabičce žárovky?

Papírový obal neslouží jen k ochraně žárovky, ale je na něm uvedeno i množství důležitých informací. V prvé řadě počet lumenů, které značí, jak silné světlo bude žárovka vyzařovat.

Co dělat při rozbití úsporné žárovky?

Co dělat při rozbití úsporné žárovky?

Jak je všeobecně známé, zářivky neboli úsporné žárovky obsahují malé množství rtuti, a proto je potřeba při jejich případném rozbití dodržet několik zásad, které pomohou ochránit vaše zdraví.

Jakou vybrat LED žárovku?

Jakou vybrat LED žárovku?

Svítivost, příkon, barva světla, vyzařovací úhel, velikost, zobrazení barev, typ patice, životnost, počet spínacích cyklů a druh diod. Tato desítka faktorů vám pomůže, aby LED žárovka svítila podle vašeho přání.

Copyright © 1990 – 2017 Donoci, s.r.o.