Osvětlujeme interiér! | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

515 555 111 , Po-Pá do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Osvětlujeme interiér!

Datum: 23.3.2010

Rady a tipy na to, jak si poradit s osvětlením interiéru, na co si dát pozor a jak zvolit svítidla nejen designově povedené, ale i funkční a zdravé světlo.

Pokud chcete ze svého domova vytvořit stylově vyvážený celek, nesmíte zapomenout na správný výběr svítidel. Jen tak se Vám podaří, při osvětlování interiéru, dosáhnout výsledku, který bude splňovat vše co od bytu, nebo domu, očekáváte. Při výběru interiérových svítidel nevybíráme pouze podle designu, ale také podle typu zdroje (LED, zářivky, a další), protože intenzita a barva světla hrají neméně podstatnou roli.


Jak uvažovat při výběru osvětlení
V podstatě si v každé místnosti můžeme vybrat z několika typů osvětlení, a to buď z centrálního (lustry, jednolitá stropní svítidla), nebo složeného (nástěnná svítidla, bodovky). Dále můžeme uvažovat i mezích zajímavých světelných efektů, ať už odrazy v prosklených součástech nábytku, či utlumením světla v tmavších plochách. Možností je bezpočet, stačí jen se zamyslet.

Například jen obývacím pokoji je vhodné umístit centrální lustr nebo jiný typ stropního svítidla a doplnit ho osvětlením pomocí nástěnných svítidel nebo použít stojací lampy. Poté už můžete jen podle příležitosti volit osvětlení podle nálady, při větší sešlosti použijete plné osvětlení místnosti, při lahvi vína ve dvou zvolíte intimní atmosféru. V tomto případě si můžete vybrat různé lampičky nebo třeba křišťálové lustry.

Osvětlení pro práci
V místnostech, která složí pro práci, nebo jiným činnostem, při nichž je potřeba dostatek světla, je vhodně umístit jedno centrální svítidlo a doplnit jej dalším osvětlením, která využijeme při vykonávání dané činnosti. (osvětlení pracovní plochy v kuchyni,  stojací lampy, nebo různé lampičky a stolní lampy na stůl v pracovně, apod). Intenzita světla musí být vhodně zvolená, nesmí být příliš slabá ani silná, aby se neunavoval zrak, což může působit i následné zdravotní komplikace, ať už bolesti hlavy, stres, poruchy vidění, nebo dokonce zprostředkovaně obezitu. k dostání jsou i tzv. biožárovky, jejichž světlo má podobné spektrum jako denní světlo, což pozitivně ovlivňuje organismus.

Praktické a bezpečené osvětlení do koupelny
Trochu odlišně musíme volit světlo do koupelny, z hlediska bezpečnosti je zde nutností použít svítidla s vyšším elektrickým krytím (pro stropní svítidla IP 43, pro nástěnná a ostatní IP 55). V koupelně rovněž nesmíme zapomenout na osvětlení zrcadel, nejlépe lineárními zářivkovými svítidly, protože nevrhají ostré stíny.

Copyright © 1990 – 2017 Donoci, s.r.o.