Petrolejové lampy | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

515 555 111 , Po-Pá do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Petrolejové lampy

Datum: 25.2.2012

Petrolejová lampa je takové svítidlo, které nám může posloužit kdykoliv a kdekoliv...

Vraťme se do doby dávné. Do doby, kdy tenkrát nebylo tak samozřejmé používání elektrické energie. Byla to doba skromná a zastaralá. Zkrátka taková, na kterou mnozí z nás rádi vzpomínají a rádi si toto období připomenou…

Ptáte se, jak a čím bychom si tuto dobu opět “osvětlili“? A to doslova? Ano, právě jedním druhem svítidla, k jemuž rozšíření došlu zhruba v 19. století a první polovině 20.století.

Petrolejové lampy čili jednoduše petrolejky.
                                      
 
Jde o osvětlovací mnohdy nouzový zdroj světla. Právě proto, se kdysi za doby našich předků petrolejové lampy používaly tam, kde nebylo zavedeno elektrické napjetí a v tehdejší době elektrika nebyla tak samozřejmá, jako dnes. Petrolejky sloužily v nejrůznějších průmyslech, v dopravě a na jiném veřejném prostranství, jako důležitý zdroj osvětlení. Avšak i v dnešní již už zmodernizované době se petrolejové lampy stále objevují. Dnes už však jen zřídka a to zejména na dětských táborech, na hřbitovech či zahradách, zkrátka tam, kde i v 21.století chybí zavedené elektrické napětí.

Nejpoužívanějšími petrolejovými lampami jsou knotové, plechové typy, které bez obav můžeme použít i zavěsit kam je nám libo. Petrolejky jsou odolné a velmi stabilní, proto je lze využít i na větrných či deštivých, vlhkých místech. Petrolejové lampy se skládají z nádrže na petrolej, knotu, skleněného cylindru a popřípadě dalších nejrůznějších pomocných či okrasných částí. Cylindr lampy tvoří komín, který vytváří silný tah. Uvnitř knotové, petrolejové lampy vzniká tlak, díky kterému se spodem ke knotu přisává velké množství vzduchu. Ten je vedený plechovým oválným otvorem uprostřed a tvaruje a rozdmýchává tak plamen aby byl pěkně tenký a plochý.

Petrolejové lampy jsou jako svíčky, svítí na základě určitého principu a nic nás nestojí. Vlastně něco ano:-) A to pouze cenu pořízení petrolejky.

Copyright © 1990 – 2017 Donoci, s.r.o.