Jaké jsou typy závitů a patic u žárovek? | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

515 555 111 , Po-Pá do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Jaké jsou typy závitů a patic u žárovek?

Datum: 23.3.2015

Jakoukoliv žárovku nemůžete našroubovat nebo zasunout do jakéhokoliv svítidla. Musí mít stejný závit nebo patici. V následujícím článku se dozvíte, jak vypadají ty nejčastěji používané typy.

Jakoukoliv žárovku nemůžete našroubovat  nebo zasunout do jakéhokoliv svítidla. Musí mít stejný závit nebo patici. V následujícím článku se dozvíte, jak vypadají ty nejčastěji používané typy. 

Nejčastější: závit E27 a patice GU10

Asi jste si všimli, že v detailu každého svítidla jsou kromě počtu wattů i další číslice. Například 3 × G9. O co se jedná? První číslo značí počet žárovek, které jsou do osvětlení určeny, a druhé typ patice nebo závitu daného světelného zdroje. V případě uvedeném výše je tedy potřeba do svítidla namontovat 3 žárovky s paticí G9.

Aby byl pro vás nákup žárovky, ať už levnější halogenové, úsporné kompaktní nebo moderní LED, co nejsnazší, podívejte se na níže přiložený obrázek. Do řady světel se šroubují žárovky s větším závitem E27, takový má klasická vláknová žárovka. Méně zastoupeny jsou menší závity E14. 
Další typy jsou již patice, které se nešroubují, ale zasouvají. Patice GU10 je typická pro bodová svítidla, pro podhledová světla a bodovky jsou obvyklé i zdroje s paticí G9. 


Základní druhy patic a závitů u žárovek

Copyright © 1990 – 2017 Donoci, s.r.o.